Septiņas spoku pilsētas, kurās apstājies laiks
Foto: Reuters/Scanpix

Iemesli, kādēļ ļaudis izvēlas doties uz pamestām vietām, ir dažādi. Kādam tas ir ceļojums pa vēstures takām, cits izbauda klusumu un mieru, bet vēl kādam vienkārši interesē objekti, kuru spozme pagaisusi. Ja sanācis jau aizceļot uz mūsu pašu spoku pilsētiņu Skrundā, tad vērts padomāt arī par citām vietām, kur šķiet, ka laiks ir apstājies. Iedvesmojoties no "Business Insider", piedāvājam septiņas spoku pilsētas un stāstus par tām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tjandučenga, Ķīna


Sākumā Tjandučenga ("Tianducheng"), kuras būvniecības darbi aizsākās 2007. gadā, tika celta galvenokārt, lai tur varētu mitināties sabiedrības krējums. Tajā ir viss, kas ir arī Parīzē – pat Eifeļa torņa un Luksemburgas dārza strūklakas atveidojumi. Arī dzīvojamās ēkas veidotas pēc to ēku paraugiem, kas atrodas Francijas galvaspilsētas centrā.

Kāpēc šī pilsēta ir pamesta? Neviens nesteidzās iegādāties šeit dzīvokļus augsto nekustamā īpašumu cenu dēļ. Pilsēta, kurā spēj dzīvot līdz pat 10 tūkstoši cilvēku, ir pavisam tukša – šeit dzīvo tikai pāris simti cilvēku, kuri strādā netālu esošajā atrakciju parkā.

Septiņas spoku pilsētas, kurās apstājies laiks
Foto: Reuters/Scanpix


Lielākoties pilsētā ierodas ziņkārīgi vienas dienas tūristi vai jaunlaulātie, kuri vēlas apkārtējo netraucētu fotogrāfiju pie Eifeļa torņa. Ironiski, bet pilsētas pamestība pierāda to, ka Parīzi it nekas nespēj aizvietot. Plašāk par šo spoku pilsētu lasi te.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form