17. septembrī atklāj Gaujas Nacionālā parka dabas un kultūras vērtības
Foto: Nataly Hlapkovska

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrību, tūrisma informācijas centriem un vietējiem uzņēmējiem 17. septembrī aicina visus interesentus uz Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienu, lai iepazītu Latvijas lielākā un senākā nacionālā parka dabas un kultūras vērtības, piedalītos tematiskos pārgājienos un izbaudītu 22 īpašos piedāvājumus. Šī gada devīze ir "Devona laikam pa pēdām", informē Vidzemes reģionālās administrācijas Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šogad Ceļotāju dienā ir iespēja iepazīt dabas vērtības un pievērst uzmanību ikdienā nepamanītām detaļām, kas ir nozīmīgas dabas saglabāšanai. Piemēram, var iepazīt Devona laika smilšakmens atsegumus Cēsu novada Cecīļu takā un pie Sarkanajām klintīm, kā arī Siguldā Gūtmaņalas apkārtnē. Tāpat varēs apskatīt Eiropas un Baltijas mērogā nozīmīgus smilšakmens atsegumus, uz kuriem redzamas īpaši retas augu sugas," atklāj Andrušaite.

Jaunatklātais Gaujas Nacionālā parka dabas centrs piedāvās iepazīties ar nacionālā parka dabas vērtībām, smilšakmens iežu atsegumiem un Gaujas zivīm, vērojot iekštelpu ekspozīcijas.

Gaujas senlejai raksturīgo dabas un ārstniecisko augu pasauli varēs iepazīt Ziemeļu dabas medicīnas muzejā. Valmieras novadā auto orientēšanās palīdzēs iepazīt Gaujas Nacionālā parka interesantākos Kocēnu un Kauguru pagasta tūrisma objektus. Savukārt Āraišu apkārtnē, spēlējot spēli "Āraišu leģendas", varēs doties izklaidējoši izglītojošā ceļojumā, uzzinot faktus un iepazīstot vietējās leģendas. Lai piedalītos spēlē, nepieciešams lejupielādēt mobilo lietotni "Actionbound".

Kultūrvēstures cienītājus gaidīs Veselavas muiža, Āraišu vējdzirnavas, Līgatnes papīrfabrika un Līgatnes vēsturiskais centrs. Ainavu cienītāji novērtēs pārgājienu apkārt Āraišu ezeram un Zvārtes ieža izzināšanu.

Gaujas saimniecisko nozīmi Siguldā varēs iepazīt koku pludināšanas un plostniecības ekspozīcijā vai piedaloties praktiskā plosta braucienā pa Gauju. Savukārt jāšanas sporta klubs "Salaiņi" piedāvās izzināt Mores mežus, piedaloties meža un zirgu iepazīšanas pārgājienā.

Plašāka Ceļotāju dienas programma ar visām aktivitātēm, pieteikšanās nosacījumiem un norādēm par cenām pieejama www.daba.gov.lv.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.