Aicina uz bezmaksas ekskursijām pa Gulbenes dzelzceļa mezglu

Aicina uz bezmaksas ekskursijām pa Gulbenes dzelzceļa mezglu
Foto: Gulbenes tūrisma aģentūras arhīvs

Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā 15. septembrī ikviens tiek gaidīts Gulbenē, kur notiks pasākums "Gulbenes dzelzceļa stacija – mantojums nākotnei". Tās laikā varēs iepazīt Gulbenes dzelzceļa mezglu – staciju, depo un ielas, kas vēsturiski ir saistītas ar dzelzceļu. Savukārt ģimenēm būs lieliska iespēja apmeklēt izglītojošo un interaktīvo centru "Dzelzceļš un Tvaiks" bez maksas.

Gulbenes dzelzceļa mezgla iepazīšana

Pulksten 10.45 pie Gulbenes dzelzceļa stacijas, Dzelzceļa ielā 8, notiks pasākuma svinīgā atklāšana. Pulksten 11, 12, 13 un 14 notiks ekskursijas gida pavadībā pa Gulbenes dzelzceļa mezglu – staciju, depo, Viestura ielu. Ekskursiju sākums Viestura ielā 16G (pie Bānīša depo). Ekskursijās uzzināsiet jaunas un nezināmas detaļas, kā Gulbenē attīstījusies dzelzceļa darbība, kā veidojās sabiedriskā dzīvē un cik daudz vēsturisko ēku vēl saglabājušās līdz mūsdienām.

Pēc ekskursijas pa Gulbenes dzelzceļa mezglu varēs doties izbraucienā ar elektrovilcieniņu, kas kursēs no Gulbenes dzelzceļa stacijas, kā arī būs iespēja apskatīt Dzelzceļa ielu, Robežu ielu un citus nozīmīgus objektus, kas vēsturiski bija saistīti ar dzelzceļa darbību Gulbenē.

Vietu skaits ekskursijās ir ierobežots, tādēļ organizatori aicina pieteikties savlaicīgi, zvanot pa tālruni 25448661 vai rakstot uz e-pastu: turists@gulbene.lv (norādot ekskursijas laiku un personu skaitu).

Tāpat vērtīgi piebilst, ka 15. septembrī Gulbenes elektrovilcieniņš no pulksten 11 līdz 14 kursēs maršrutā, kas paredzēts Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumam, savukārt ierasto maršrutu no Gulbenes kultūras centra tas veiks pulksten 17, 18 un 19.

Izglītojošais un interaktīvais centrs "Dzelzceļš un tvaiks"

15. septembrī ģimenēm būs iespēja apmeklēt izglītojošo un interaktīvo centu "Dzelzceļš un tvaiks" bez maksas (vietu skaits ir ierobežots). Unikālais centrs, kur izvietotas vairāk nekā 20 dažādas interaktīvas ierīces, dod iespēju ikvienam iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi, un visu ar to saistītām inženierzinātņu jomām un drošību. Centrā var kļūt par vilces līdzekļa vadītāju (mašīnistu), vadīt ātrāko vilcienu pasaulē, saprast, kā darbojas trīša mehānisms, nofotografēties pie pirmās dzelzceļa stacijas Gulbenē un bildi nosūtīt sev uz e-pastu. Pildot dažādus uzdevumus, var iepazīt dzelzceļa profesijas, piekraut vagonu vai uzzināt par lokomotīvju attīstību.

Bezmaksas apmeklējumu skaits ģimenēm ir ierobežots, tādēļ organizatori aicina pieteikties līdz 14. septembrim, zvanot pa tālruni 25448661 vai rakstot uz e-pastu: turists@gulbene.lv. Ekskursijas notiek ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl