Aicina uz braucienu '100 laivas Latvija' Daugavas lokos
Foto: 100 laivas Latvijai

19. un 20. maijā dabas parkā "Daugavas loki" jau ceturto reizi notiks ūdens tūristu saiets "Lielais plosts 2018". Pasākuma centrālais notikums ir laivu brauciens "100 laivas Latvijai" Daugavas posmā no Krāslavas līdz Slutišķiem, teikts Daugavpils novada mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākums tiek rīkots, lai popularizētu ūdens tūrismu Latgalē un sekmētu Latvijas iedzīvotāju pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. Šogad saiets noritēs, atzīmējot arī Latvijas 100. gadadienu. Pasākumā ik reizi piedalās vairāki simti aktīvās atpūtas, ūdens tūrisma entuziastu un atbalstītāju no dažādām Latvijas vietām, kā arī pa komandai no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas.

Sestdien, 19. maijā, no pulksten 16 sāksies dalībnieku ierašanās un reģistrācija Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrā. Saieta dalībnieki varēs nakšņot telšu pilsētiņā Krāslavā. No pulksten 19 līdz vieniem naktī plānotas dažādas aktivitātes – latgaliešu podu gāšana pie keramiķiem Valda un Olgas Pauliņiem, Latgales kulinārā mantojuma vakariņas, latgaliešu flešmobs, nakts orientēšanās u.c. Šajā laikā Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā notiks arī Muzeju nakts pasākumi, kuros ikviens ir aicināts piedalīties.

Savukārt svētdien, 20. maijā, saieta dalībnieku ierašanās Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrā ir līdz pulksten 9. Laivu brauciena starts no Krāslavas plānots pulksten 10. Ceļā līdz Daugavpils novada Slutišķiem paredzētas komandu sacensības "Laivu raksti", dažādas aktivitātes gan uz ūdens, gan kontrolpunktos krastā. Laivu brauciena dalībniekus ceļā vadīs atraktīvi vadītāji un dīdžejs uz peldošā lielā plosta. Saieta noslēgumā Daugavpils novada Slutišķos notiks dalībnieku apbalvošana, pusdienas un starptautiskā tautas mākslas festivāla "Augšdaugava" lielkoncerts.

Piesakoties ūdens tūristu saietam "Lielais plosts 2018" līdz 10. maijam, dalības maksa ir mazāka. Plašāka informācija par pasākumu un pieteikšanos atrodama mājaslapās www.lielaisplosts.lv un www.plostunoma.lv.

Vislatvijas ūdenstūristu saietu rīko sabiedriskā organizācija sporta klubs "Beibuks" sadarbībā ar Krāslavas novada Tūrisma informācijas centru, Daugavpils novada aģentūru "TAKA", brīvdienu māju "Škerškāni".

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daugava (upe) Daugavpils Krāslava Laivošana Latgale Muzeju nakts Latgale Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form