Aicina uz tradicionālo Līvas tirgu Liepājā
Foto: Valters Pelns

Jau četrpadsmito gadu Liepājā notiks Līvas tirgus – šogad 21. maijā no pulksten 10 līdz 19, kā arī 22. maijā no 11 līdz 15 Līvas ciema svētku laikā Liepājas Promenādē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ik gadu, maija priekšpēdējās nedēļas nogalē Liepājā ieradīšoties dažādu amatu pratēji, daiļamata meistari, pārtikas ražotāji, mākslinieki un dizaineri no visiem Latvijas novadiem, stāsta Inese Sērdiene, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja. Šogad dalībai Līvas tirgū esot saņemti vairāk nekā 280 pieteikumi, no kuriem dalībai apstiprināti 213 amatu meistari.

Līvas tirgū varēšot gan iegādāties latviešu amatniecības tradīcijās balstītas preces un pakalpojumus, gan klātienē sastapt meistarus, kuri dalīsies katras preces radīšanas un tapšanas stāstā, kā arī demonstrēs savas amatu prasmes meistardarbnīcās. Dalībnieku vidū šogad ir arī ievērojams skaits amatnieku, kuri Liepājā viesosies pirmo reizi, zina stāstīt Sērdiene. Līvas ciema svētku rīkotāji ik gadu piešķir balvu "Līvas ciema meistarstiķis", kas šogad tiks pasniegta svētdien, 22. maijā, plkst. 12.00.

Svētku gardākajā sadaļā "Dzintara latvieši krogos sēž" šogad godā celti kūpinājumi, kas ir īpašs produkts latviešu tradicionālajā virtuvē. Apmeklētāji varēšot gan iegādāties kūpinātu gaļu un zivis, gan uzzināt kūpināšanas noslēpumus, ar kuriem dalīsies Dzintars Zamarītis, kurš līdzi atvedīšot arī kūpinātavu. Savukārt kūpinājumus mūsdienīgās un izsmalcinātās garšās ietērps 3 pavāru restorāna "Tam labam būs augt!" šefpavārs Mārtiņš Sirmais, aicinot uz meistarklasi un sava veikuma degustāciju.

Aicina uz tradicionālo Līvas tirgu Liepājā
Foto: Aigars Prūsis

Jau otro gadu apmeklētāji gaidīti arī Liepājas Meistaru ielā, kurā tiks prezentēta Liepājas lietišķā māksla, amatniecības un dizaina izstrādājumi, kas top liepājnieku rokām. Šādi tiekot izcelts tieši liepājnieku veikums, radot preces ar savu atšķirīgu rokrakstu procesā, kad amatniecību ir nomainījis dizains, stāsta Sērdiene. Liepājas Meistaru ielas apmeklētājiem būs iespēja iepazīt mākslinieces Lienes Eltermanes ādas izstrādājumu dizainu un zīmola "Žaime Sandals" radītās ādas sandales, somas un citus aksesuārus. Koktēlniecību pārstāvēs uzņēmums "Eko Dzenītis", demonstrējot masīvkoka izstrādājumus. Koka suvenīrus, interjera priekšmetus, aksesuārus un rotas piedāvās "Mārketinga projektu aģentūra Fortius". Savu rokrakstu darbā ar mālu un akmens masu demonstrēs keramiķes Dace Grīnberga un Ilze Eniņa, bet rokām darinātās sojas sveces – Indra Grūdupa. Apģērba un aksesuāru dizainu prezentēs radošā telpā "Ideju bode", salons "Mākslas lāde" un SIA "Mice.lv".

Rokdarbu prasmes izšūšanā demonstrēs Liene Petrovica, kas darina nelielus aksesuārus jauniešiem, kā arī citi amatu meistari. Mākslu dzintara apstrādē un rotu montāžā, kā arī aušanā demonstrēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās studijas "Kursa" un "Zītars", bet studija "Liepava" sniegs padomus pareizā tautas tērpu nēsāšanas kultūrā, aicinot arī ietērpties kādā Kurzemes tautas tērpā un nofotografējoties tajā, ko nodrošinās fotostudijas "FOTAST" fotogrāfi.

Līvas ciema svētku kultūras programma atrodama mājaslapā.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kurzeme Liepāja Māksla Mārtiņš Sirmais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form