Ainavu tūres: aicina uz izzinošiem un muzikāliem pārgājieniem Ziemeļgaujā
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas Dabas fonds šī gada ainavu tūru sezonu atklāj ar ainavas piedzīvojumu Ziemeļgaujā 15. un 16. jūnijā. Ainavu tūres ir Latvijas Dabas fonda organizēts izzinošs pārgājiens kopā ar dabas ekspertiem, kuru papildina ar ainavu saskanīgs koncerts.

Ziemeļgauja ir viens no aizraujošākajiem un ainaviski savdabīgākajiem apvidiem Latvijā – te sastopamas puķu pilnas dabiskās pļavas, tiek atjaunotas parkveida pļavas, kurās aug simtiem gadu veci koki un kuras aizved tevi tūkstošiem gadu senā pagātnē, te sastopama 2019. gada dzīvotne – veci boreāli meži, un Gauja, kas neprātīgi līkumojot, atsegusi stāvkrastus un atstājusi aiz sevis daudzas vecupes.

To visu būs iespēja pieredzēt Latvijas Dabas fonda tūrēs aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja” 15. un 16. jūnijā.

Ainavu tūres: aicina uz izzinošiem un muzikāliem pārgājieniem Ziemeļgaujā
Foto: Publicitātes attēli

Ainavas un tajā mītošās bioloģiskās daudzveidības stāstu izstāstīs biologs, LDF projekta "GrassLIFE" demonstrējumu vadītājs Viesturs Lārmanis, bet īpašu uzmanību dabiskajām pļavām un tur augošajām retajām augu sugām pievērsīs biotopu eksperte Zane Līkā.

15. jūnijā Ainavu tūri papildinās etnomuzkologs Oskars Patjanko, kas demonstrēs savulaik Latvijā izgatavoto Ieviņu ermoņiku spēli, savukārt 16. jūnijā Gaujas ielejā ar ainavu saspēlēsies Edgars Šubrovskis un Sniedze Prauliņa.

Dalība ainavu tūrē ir bez maksas, un visi gājēji tiks cienāti ar siltu zupu. Tomēr dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc nepieciešams pieteikties laikus, aizpildot formas 15. jūnijam šeit un 16. jūnijam te.

Ainavu tūres: aicina uz izzinošiem un muzikāliem pārgājieniem Ziemeļgaujā
Foto: Publicitātes attēli

Plānotais Ainavu tūres sākums pulksten 11.30, maršruts būs apmēram piecus kilometrus garš un pasākuma ilgums – piecas stundas. Ainavu tūres sākuma vieta atrodas netālu no Valkas, bet konkrētāka informācija tiks nosūtīta pēc piereģistrēšanās uz pasākumu.

Organizatori aicina ņemt vērā, ka šī tūre ir ar padziļinātu tematisko ievirzi, kā arī maršruts vedīs cauri ganībām, kurās ganās liellopi, līdz ar to nedrīkst ņemt līdzi suņus, kā arī tā nebūs piemērota maziem bērniem.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form