Dobelē atkal pulcēsies dižie sniegavīri
Foto: Publicitātes foto

Jau sesto gadu Dobele kļūst par dižo sniegavīru satikšanās vietu. Baltie, omulīgie sniegavīri ir jau kļuvuši par Dobeles ziemas vizītkarti. Sniegavīru saiets notiks no 15. decembra līdz 10. februārim, informē Dobeles Tūrisma informācijas centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā vareno vīru un sievu izgatavošanā ir izmantoti Dobeles uzņēmumu – tenapora ražotāja SIA "Tenax" un sveču ražotāja SIA "Baltic Candles Ltd" – materiāli, tiem nav vajadzīga ziema un sniegs, kuru, kā šķiet, tik ātri arī nesagaidīsim.

Sniegavīrus visu aizvadītos gadus veidojušas profesionālas un Latvijā labi zināmas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte – Kirillova. Viņām palīdz Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs, bet radošās komandas darbu organizē pašvaldības arhitekts Jānis Kukša – saieta idejas autors un realizētājs.

Dobelē atkal pulcēsies dižie sniegavīri
Foto: Publicitātes foto

Sniegavīru saimi katru gadu papildina jaunas figūras un tiek atjaunotas vecās. Arī šoziem ir vairāki jaunumi – gan divi nopietni atlanti, kas savos plecos tur klasisku frontonu, gan kinētisks objekts, kas liek domāt jau par pavasara un Lieldienu laiku, gan neparasts cilnis ar daudzām figūrām.

"Sniegavīrus var ieraudzīt arī citās pilsētās, bet šis ir pavisam cits līmenis," uzsver Jānis Kukša. "Lai arī ar tenaporu ir vieglāk strādāt un tas neliekas tik monumentāls, Dobeles sniegavīri nav primitīvs pop - art. Tā ir tēlniecība, patiešām laba tēlniecība. Mākslinieces strādā apbrīnojami, arvien meklēdamas jaunus ceļus."

Dobeles novada tūrisma informācijas centrā var iegādāties suvenīrus ar Dobeles sniegavīriem.

Dobelē tūristiem piedāvā arī citus apskates objektus:

  • Dobeles Novadpētniecības muzejā var uzzināt, kā agrāk dzīvojuši dobelnieki, apskatīt izstādes "Sirdsmūzika. Dobeles mūziķi un mūzikas instrumenti" un "Bārbijas un keni latviešu tautastērpos".
  • Grupām tiek piedāvātas ziemas programmas "Pilsdāmas stāsts", Ziemassvētki latviešu sētā", "Pa sniegavīra pēdām", "No hercogienes dārza līdz tējas tasei".
  • Dobeles Amatu mājā var iepazīt senās amatu prasmes un pašiem iemēģināt roku, kā arī aplūkot amatnieku darbu izstādi.
  • Selekcionāra Pētera Upīša muzejā var izbaudīt Ziemas našķu programmu. Garšīgos ābolus, augļu sulas un sukādes varēsiet ne tikai degustēt, bet arī iegādāties paņemšanai līdzi uz mājām.
  • Sveču ražotnes "Baltic Candles LTD" firmas veikaliņā var nopirkt īpašās Dobeles sveces.

Tags

Dobele Dobele Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form