Jērcēnmuižā svētdien akcijā 'Satiec savu meistaru!' mācīs vārīt veselīgo zīļu kafiju
Foto: Publicitātes foto

Jau šīs nedēļas izskaņā – no 31. marta līdz 2. aprīlim – tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu "Satiec savu meistaru! 2017". Jērcēnmuižā svētdien ikviens varēs satikt meistari Ņinu Laurenoviču un iepazīt ozolzīļu dzēriena gatavošanas procesu, pastāstīja Ginta Gailīte, Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc senām receptēm gatavotais "Dižozola zīļu dzēriens", kas top "Laurīšu" saimniecībā, ir veselīgs un pat ārstniecisks. Zīlēs ir daudz minerālvielu, eļļas un cietes, kas noder organisma spēcināšanai, samazina kaulu trauslumu. Savukārt cigoriņos, ko saimniece pievieno dzērienam, ir inulīns, kas ir labs līdzeklis nervu sistēmas stiprināšanai, veicina gremošanu un uzlabo ēstgribu.

Pasākumā piedalīsies arī folkloras kopa "Mežābele" , iepazīstinot pasākuma apmeklētājus ar senajiem darbarīkiem, kas kādreiz tika izmantoti kafijas gatavošanai, un atverot tautas mutvārdu daiļrades pūru par ozolīti, zemzarīti, mūsu tautas spēka simbolu un garīgo vertikāli.

Pasākumā notiks arī ozolzīļu dzēriena gatavošanas process, to varēs izgaršot, nobaudot arī "Ošu" saimnieces ceptos speķa raušus.

Meistari Jērcēnmuižā varēs satikt svētdien, 2. aprīlī, pulksten 12.

Nedēļas nogalē uz individuālām nodarbībām, atvērtām darbnīcām, paraugdemonstrējumiem, lekcijām, koncertiem, dančiem un kopīgu muzicēšanu aicinās vairāk nekā 440 meistaru visos Latvijas novados, Rīgā, kā arī pirmo reizi ārpus Latvijas – Luksemburgā. Būs iespējams apgūt aušanu, adīšanu, dažādus rokdarbus, koka, metāla un ādas apstrādi, rotu izgatavošanu, pinumus un keramiku. Pie meistariem varēs iepazīt pirts tradīcijas, muzicēšanu, klausīties stāstniekus, kā arī apgūt daudzas citas prasmes, informē Nacionālais kultūras centrs.

Atrodiet savu meistaru mājaslapā www.satiecsavumeistaru.lv, kā arī digitālajā meistaru kartē.

Tags

Satiec savu meistaru
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form