Latvijas bibliotēkas dāvinājumā saņems grāmatu 'Atrastā Latvija' par kultūras un dabas mantojuma objektiem
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzot informatīvo kampaņu, Kultūras ministrija (KM) dāvina grāmatu "Atrastā Latvija" bibliotēkām un tūrisma informācijas centriem, kā arī KM skolām. Grāmatā apkopota detalizēta informācija par vairāk nekā 60 atjaunotiem un no jauna izveidotiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma objektiem, kurus šovasar Latvijas iedzīvotāji tika aicināti iepazīt klātienē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esmu gandarīts par Latvijas iedzīvotāju aktivitāti, iepazīstot mūsu valsts kultūras un dabas vērtības. Kampaņas laikā piedzīvojām arī lielu interesi par iespēju iepazīties ar grāmatu "Atrastā Latvija". Tagad šāda iespēja būs ikvienam Latvijas iedzīvotājam, dodoties uz savu tuvāko bibliotēku. Ceram, ka interese par Latvijas iepazīšanu turpinās pieaugt un kāds, tieši apskatot grāmatu, gūs iedvesmu jaunam maršrutam," saka kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Latvijas bibliotēkas dāvinājumā saņems grāmatu 'Atrastā Latvija' par kultūras un dabas mantojuma objektiem
Foto: Publicitātes foto

Stāmerienas pils, kas pērn bija apmeklētāju visaugstāk novērtētais objekts, arī šogad bija iecienīts galamērķis, īpaši ģimenēm ar bērniem, kā arī pieaudzis ārvalstu viesu skaits. Par vasaras sezonu stāsta Edīte Siļķēna, Stāmerienas pils vadītāja: "Šogad Stāmerienas pili īpaši daudz apmeklēja tieši cilvēki ar ģimenēm, palielinājās arī ārzemju viesu pieplūdums. Aptuveni 10 procenti no visiem apmekētājiem bijuši ārzemnieki, tostarp igauņi, lietuvieši, vācieši, somi. Arī Ukrainas valstpiederīgie izmantoja iespēju apmeklēt pili bez ieejas maksas. Īpaši novērtējam, ka pateicoties pils atjaunošanai, apmeklētājiem varam nodrošināt atbilstošu infrastruktūru – mūsdienīgas labierīcības un ēdināšanas pakalpojumus. Cilvēki novērtē, ka vienlaikus esot tuvu vēsturei, dabai, var justies arī sadzīviski komfortabli."

Šogad apmeklētājiem durvis vēra arī vairāki objekti, kas pērn vēl bija slēgti rekonstrukcijai. Tā ceļotāji varēja satikties koncertos atjaunotajā "Pūt, vējiņi!" estrādē, izzināt zinātnes noslēpumus "Vizium" centrā Ventspilī, apmeklēt Dobeles pili, kā arī izmantot vēl daudzas citas jaunas iespējas. Arī Liepājas "Hoijeres kundzes viesu namam" šī bija pirmā sezona kopš rekonstrucijas un, kā atzīst muzeja vadītāja Ieva Dzintare, vasarā varēja baudīt lielu un neviltotu apmeklētāju uzmanību un ieinteresētību. "Kopš nama atvēršanas šī gada pavasarī, esam uzņēmuši viesus ne vien no Baltijas valstīm, bet arī Vācijas, Honkongas, Somijas, Norvēģijas, Kazahstānas, Francijas, ASV, Šveices, Malaizijas un citām valstīm. Apmeklētāju vidū sastopami gan īpaši kultūrvēsturiskajos faktos ieinteresēti apmeklētāji, gan vēsturiskās apbūves un restaurācijas speciālisti un entuziasti, gan pavisam mazi un pirmos soļus speroši, gan pavisam viedi apmeklētāji ar sirmu galvu," par sezonas pieredzi stāsta Ieva Dzintare.

Mājaslapā www.atrastalatvija.lv pieejama arī grāmatas "Atrastā Latvija" elektroniskā versija.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.