Lidosta 'Rīga' iekļūst Eiropas straujāk augošo lidostu pieciniekā
Foto: LETA

Pasažieru skaita pieaugums par 16,2 procentiem ļāvis starptautiskajai lidostai "Rīga" jūlijā kļūt par vienu no piecām straujāk augošajām lidostām Eiropā lidostu grupā ar apkalpoto pasažieru skaitu pieci līdz desmit miljoni gadā, liecina Starptautiskās lidostu padomes (Airport Council International, ACI) apkopotā informācija.

"Rīgas lidostas izaugsme būtiski pārsniedz gan Eiropas vidējos rādītājus, kas, saskaņā ar ACI datiem, jūlijā bija 9,6 procenti, gan arī savas grupas vidējo izaugsmi: lidostu grupā ar 5 līdz 10 miljoniem apkalpoto pasažieru vidējais ceļotāju skaita pieaugums jūlijā bija 10,2 procenti," norāda starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

ACI Europe gaisa satiksmes ziņojums par jūliju aptver 247 lidostas Eiropā, kas nodrošina 88 procentus Eiropas pasažieru gaisa pārvadājumu.

Arī augustā lidosta "Rīga" turpināja palielināt pasažieru skaitu un kravu apjomu. Augustā lidostā "Rīga" apkalpoti 644,8 tūkstoši pasažieru, kas ir par 15,3 procentiem vairāk nekā pērnā gada augustā, savukārt gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, pasažieru skaits pieaudzis par gandrīz 11 procentiem, bet apkalpoto kravu apjoms – par 10 procentiem, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

Kopumā gada astoņos mēnešos lidostā apkalpoti jau vairāk nekā četri miljoni pasažieru, kas ir par 10,9 procentiem vairāk nekā 2016. gadā.

Tranzīta un transfēra pasažieru skaits 2017. gada astoņos mēnešos lidostā "Rīga" ir pieaudzis par 18 procentiem, sasniedzot gandrīz 1,2 miljonus pasažieru – gandrīz trešdaļu no kopējā apkalpoto pasažieru skaita.

Lielākais gaisa pārvadātājs lidostā "Rīga" ir nacionālā lidsabiedrība "airBaltic", kuras tirgus daļa veido 53,5 procentus no kopējā pasažieru skaita. Īrijas zemo cenu aviosabiedrība "Ryanair" pārvadāja 15 procentus no lidostas "Rīga" pasažieriem, bet Ungārijas zemo cenu aviokompānija "Wizzair" – 8,8 procentus. Salīdzinājumam jāmin, ka 2015. gadā "airBaltic" tirgus gaļa Rīgas lidostā bija 49 procenti, "Ryanair" – 18 procenti, bet "Wizz Air" – 9 procenti.

Augustā turpinājās arī divciparu pieaugums aviācijas kravu segmentā – lidostā "Rīga" augustā apkalpoto kravu apjoms, salīdzinot ar pagājušā gada augustu, pieauga par 12,4 procentiem. Kopumā 2017. gada pirmajos astoņos mēnešos Rīgā apkalpoti 14,4 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par 10 procentiem vairāk nekā 2016.gadā.

Par 8 procentiem palielinājies lidostā "Rīga" apkalpoto lidojumu skaits – astoņos mēnešos Rīgā apkalpoti 49 012 gaisa kuģi. Vidēji mēnesī lidosta Rīga apkalpo vairāk nekā 6000 gaisa kuģus.

Jau ziņots, ka šā gada vasaras lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas "Rīga" var doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē. Lidojumus no lidostas "Rīga" nodrošina 17 aviokompānijas – "airBaltic", "Ryanair", "WizzAir", "Aeroflot", "SAS", "Finnair", "Norwegian Air Shuttle", "Lufthansa", "LOT Polish Airlines", "Utair", "Turkish Airline", "Ukraine International Airlines", "RusLine", "Uzbekistan Airways", "Belavia", "Ellinair" un "Smartlynx Airlines".

Lidosta "Rīga" atgādina, ka vasaras tūrisma sezonā rītos un vakaros lidostā ir daudz vienlaicīgi ielidojošo un izlidojošo reisu, tāpēc lidosta aicina arī tos pasažierus, kas ir reģistrējušies internetā un ceļo ar rokas bagāžu, ierasties lidostā savlaicīgi – vismaz 2,5 stundas iepriekš. Tāpat lidosta vērš uzmanību, ka pēc jaunās ES regulas par pasažieru datu pārbaudi stāšanās spēkā pasažieriem, kuri izlido uz ārpus Šengenas zonas valstīm, robežkontrole var prasīt ilgāku laiku nekā līdz šim, tāpēc aicinām pasažierus savlaicīgi doties uz savu izlidošanas sektoru.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas "Rīga" ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā – uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016. gadā lidosta "Rīga" apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz 45 procentus no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita, informēja lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Tags

airBaltic Rīga Ryanair Wizz Air Rīga Latvija Eiropa

Comment Form