Liepājā ar koncertiem, ekskursijām un laivu braucieniem svinēs pilsētas 391. jubileju
Foto: Liepājas reģionālā tūrisma informācijas birojs

Martā mostas ne tikai Liepājas daba, aicinot apskatīt tūrisma apskates objektus, bet tiek svinēta arī pilsētas dzimšanas diena. Paredzēts to atzīmēt ar koncertiem, izstādēm, izrādēm, sporta pasākumiem un pilsētas iepazīšanas ekskursijām, pastāstīja Linda Punga, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mārketinga speciāliste.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Liepājai pilsētas tiesības piešķirtas 1625. gada 18. martā, un šogad pilsēta svin savu 391. dzimšanas dienu. Tā tiks atzīmēta, godinot liepājniekus, kuri var lepoties ar pamanāmu, nozīmīgu un sabiedrībā novērtētu veikumu Liepājas labā, pasākumā "Goda un Gada liepājnieks". Pulksten 20 pie koncertzāles "Lielais dzintars" grupa "Tumsa" kopā ar apmeklētājiem izdziedās zelta repertuāru – dziesmas, kas 25 gadu laikā, kopš grupa dibināta, ir kļuvušas par "tautas dziesmām", kuras zina un dzied katrs liepājnieks. Liepājas dzimšanas dienas kulminācijā (ap pulksten 21.20) klātesošie varēs vērot svētku uguņošanu.

Par godu pilsētas dzimšanas dienai Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) aicina liepājniekus un pilsētas viesus labāk iepazīt Liepāju. Aktīvās atpūtas cienītāji 19. martā pulksten 11 aicināti doties laivu braucienā pa pilsētas laivošanas maršrutu Cietokšņa kanālā. Brauciena noslēgumā dalībnieki tikšot cienāti ar zupu no lielā katla. Pieteikšanās LRTIB pa tālruni 63480808 vai 29402111 līdz 17. marta pulksten 17. Dalības maksa trīs eiro (cenā ietilpst laivas, airu un drošības vestes noma, grupas vadītāja klātbūtne). Plānotais ilgums laivošanai ir 3,5 – 4 stundas. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Turaidu Šēferu un laivu nomu "Sofijas laivas".

Savukārt tie, kas priekšroku dod Liepājas iepazīšanai caur kultūrvēsturisko vērtību prizmu, 19. martā pulksten 12 aicināti piedalīties LRTIB rīkotajā ekskursijā "Mana Liepāja", kur zinoša gida vadībā varēs izstaigāt un iepazīt Liepājas centru. Ekskursijas sākums Rožu laukumā pie LRTIB, bet noslēgumā – silts pārsteigums kādā no pilsētas kafejnīcām. Dalības maksa 0.50 eiro.

19. martā arī biedrība "Nūjo ar vēju" aicina svinēt pilsētas dzimšanas dienu nūjošanas pārgājienā "Liepāja starp ezeru un jūru". Pulcēšanās pārgājienam no pulksten 10.30 pie Liepājas Olimpiskā centra (LOC). Pieteikšanās līdz 17. martam (27077950, 26462030, nujoarveju@inbox.lv), norādot vārdu, uzvārdu, izvēlēto distanci un auguma garumu centimetros, ja gadījumā nepieciešamas nūjas.

Atzīmējot pilsētas dzimšanas dienu, 19. martā Liepājas Latviešu biedrības namā pulksten 20 notiks svētku balle "Daudz laimes, Liepāja!". Apmeklētājus ballē muzikāli izklaidēs Latvijā atpazīstamākais perkusionists Nils Īle, grupa "Afroambient" no Rīgas un muzikālā grupa "Tērvete".

Arī Liepājas pilsētas kori atzīmēs gan Liepājas 391. dzimšanas dienu, gan diriģenta Viļņa Kronberga 75 gadu jubileju, kopā pulcēdamies pavasara koncertā "Liepājas mūzikas stāsti". Koncerts norisināsies Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē 20. martā pulksten 14. Skatītājiem tas būs bez maksas.

Savukārt teātra cienītāji aicināti doties uz izrādi "Mūsu pilsētiņa", kas 18. martā pulksten 19 un 31. martā pulksten 19 būs skatāma Liepājas teātrī. Liepājnieki tajā atpazīs savu pilsētu, bet pārējie to iepazīs no liepājnieku skatu punkta un putna lidojuma. Izrādes režisore Gaļina Poliščuka. Šī, protams, nav vienīgā Liepājas teātra izrāde martā.

Martā Liepājas muzejā apskatāmas vairākas izstādes, kas veltītas Liepājas dzimšanas dienai. Viena no tām ir Liepājas ostas vēsturei veltītu izstādi "Liepāja – Helifaksa – Ņujorka", kas skatāma līdz 27. martam. Izstāde stāsta par nozīmīgu posmu Liepājas pilsētas un ostas attīstības vēsturē – emigrantu kustību caur Liepājas ostu, kad 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā Liepājā iestājās ekonomiskā uzplaukums laiks. Noteikti vērts apmeklēt arī fotostudijas "Fotast" izstāde "Liepājas iela Latvijas garumā". Izstādē bez maksas apskatāma Liepājas iela 15 dažādās Latvijas pilsētās – Aizputē, Dagdā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ludzā, Madonā, Priekulē, Priežmalē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Skrundā un Ventspilī.

Liepājas svētkus var svinēt arī, iepazīstot tās etnogrāfiju un vērtības, tāpēc Kurzemes tautastērpu informācijas centrs martā aicina uz ekspresizstādi "Brunči – tautastērpa vizītkarte", kas stāstīs, rādīs un praktiski mācīs par Kurzemes tautastērpu brunčiem un to aušanas prasmēm dažādos laikos. Tāpat pilsētas svētkus atzīmēs arī tautas lietišķās mākslas studija "Zītars", izstādē eksponējot Liepājas pludmalē atrodamo saules akmeni – dzintaru un no tā veidotās rotaslietas: saktas, kniepķenus, kaklarotas, auskarus un citas etnogrāfiskas rotaslietas. Dzintaru rotu izstāde "Saule. Jūra. Dzintars" būs apskatāma līdz 30. aprīlim bibliotēkā "Libris".

Martā īpaši plašs atpūtas piedāvājums Liepājā ir arī ģimenēm ar bērniem. 18. martā pulksten 14 visi aicināti pulcēties skvēriņā pie Liepājas Universitātes, kur Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vadībā tiks gatavoti putnu būrīši darbnīcā "Katram Liepājas putnam savu māju". Pasākumā notiks dažādas radošās darbnīcas "Jautrie vilciņi", "Pavasara vēstneši", "Raibie tauriņi", "Zaļo pirkstiņu darbnīca" un citas aktivitātes.
19. martā ģimenes ar bērniem aicinātas uz Liepājas jauno koncertzāli, kur notiks gandrīz mūzikls "Kaķīša dzirnaviņas". Koncertuzvedums paredzēts 1. – 6.klasei. Marta Kristiana Kalniņa un Kristīnes Kārkles skanīgās balsis papildinās dūdas un akordeons, čells un mandolīna, ģitāra un sitaminstrumenti, un pat senais harmonijs. Martā arī Leļļu teātris priecēs ar vairākām izrādēm. Noteikti iesakām nelaist garām iespēju apmeklēt jaunatvērto zinātkāres centru bērniem "Zili brīnumi", kur zinātne taustāmā un uzskatāmā veidā parādīta tā, lai to saprot jau paši mazākie.

Tie, kuri Liepājas dzimšanas dienas mēnesi vēlas aizvadīt sportiskā un raitā solī, aicināti pievienoties kādam no "Skrienam Liepājā!" koptreniņiem, kas norisinās katru otrdienu no pulksten 18.30 Jūrmalas ielas galā visu marta mēnesi. Savukārt rūdītākie sportisti savus spēkus aicināti apliecināt ziemas peldēs kopā ar VeloRoņiem katru svētdienu pulksten 14 Beberliņos (Karostā, pie "BB Wakepark" kafejnīcas).

Liepājā ar koncertiem, ekskursijām un laivu braucieniem svinēs pilsētas 391. jubileju
Foto: Liepājas reģionālā tūrisma informācijas birojs

Lieldienas Liepājā ienāk ar daudzveidīgu pasākumu klāstu. 23. martā pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā skanēs NBS bigbenda un Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras studentu koncerts "Brīvais lidojums". 25. martā ikviens aicināts uz koncertzāli "Lielais Dzintars", kur notiks Liepājas Simfoniskā orķestra un Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" koncerts "Forē un Kančeli Lielajā Piektdienā".

26. martā ikviens aicināts uz Lieldienu tirdziņu Rožu laukumā, kur būs iespēja iegādāties pašmāju amatnieku darinātas preces. Piedāvātajā sortimentā atradīsies gan idejas un risinājumi svētku dāvanām, gan preces praktiskiem ikdienas soļiem. Turpat līdzās, Liepājas Latviešu biedrības namā, visas dienas garumā dzīvnieku mīļotāji varēs apskatīt dekoratīvos un pasta baložus, vistas, trušus un citus dekoratīvos mājdzīvniekus Starptautiskajā dekoratīvo dzīvnieku izstādē. Savukārt 27. martā ģimenes ar bērniem tiek aicinātas piedalīties Lieldienu sarīkojumā Jūrmalas parkā. Apmeklētājus priecēs ceļojošā leļļu teātra "Maska" Lieldienu izrāde, danči un dziesmas, spēles un radošās darbnīcas, šūpošanās un olu krāsošana – viss, lai modinātu pavasari!

Plašāka informācija par šiem un citiem pasākumiem Liepājas dzimšanas dienas mēnesī pieejama vienotajā Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv, savukārt par to plašāka informācija, ko darīt un redzēt Liepājā un tās apkārtnē meklējiet rakstā "Vēju un dzintara pilsēta. Maršruti un objekti, ko apskatīt Liepājā".

Tags

Ekskursija Kurzeme Lielais Dzintars Liepāja Liepājas Universitāte Liepāja Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form