Līgatnes dabas takām – 45. Ko apskatīt tur un pašā klinšainajā pilsētā
Foto: DELFI

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ģimenes ar bērniem, dabas draugus un ikvienu interesentu sestdien, 7. martā, doties uz Līgatnes dabas takām, kur īpašā pasākumā ar atraktīvām rotaļām un izzinošām darbnīcām atzīmēs 45 gadu jubileju kopš izveidotas dabas takas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šajā dienā laikā no pulksten 12 līdz 14 ikvienam apmeklētājam būs iespēja doties dabas takās un, līdztekus dzīvnieku vērošanai, veikt un risināt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar Līgatnes dabas takām, to vēsturi un iemītniekiem. Iepriekšēja pieteikšanās aktivitātēm nav nepieciešama un tajās var piedalīties ikviens, kurš iegādājies ieejas biļeti Līgatnes dabas takās.

Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange stāsta, ka dabas taku dzimšanas dienu atzīmē marta sākumā, jo tieši 1975. gada 8. martā voljērā dabas taku teritorijā ielaisti pirmie staltbrieži. Mūsdienās Līgatnes dabas takās vērojamas daudzas Latvijā savvaļā mītošās dzīvnieku sugas: lāči, lapsas, aļņi, mežacūkas, vāveres, stirnas, zaķi un arī staltbrieži.

Apmeklētāji varēs gatavot kopīgu apsveikuma virteni, piedalīties spēlē par Līgatnes dabas taku vēsturi, atpazīt un noteikt dabas takās mītošos dzīvniekus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs. Savukārt dabas izglītības centra "Pauguri" pagalmā viesosies klubs "Seskumīlis", kura pārstāvji stāstīs par mājdzīvnieku atbildīgu turēšanu. Pie skatu torņa būs zvēru tāllēkšanas spēle un dzīvnieku ķepu nospiedumu atpazīšana.

Līgatnes dabas takās nemitīgi notiek uzlabojumi un tiek ieviesti dažādi jaunumi un izņēmums nav bijis arī aizvadītais gads – kopš augusta taku nožogojumos mitinās divi atraktīvi meža sesku puikas Edijs un Krešs. Pamazām sākta ekspozīcijas par bitēm iekārtošana, kurā var aplūkot senos bišu stropus, bet šogad tiem pievienosies "viesnīca vientuļajām bitēm" jeb kukaiņu māja, kā arī vissenākais bišu strops – dores koks.

Jubilejas mēnesī pasākumi plānoti arī ārpus dabas takām – Siguldas novada bibliotēkā jau kopš pirmdienas apskatāma fotogrāfiju izstāde "Līgatnes dabas takas – toreiz un tagad". Tā ir kompakta attēlu izlase un stāsts par Līgatnes dabas taku vēsturi, lai apmeklētājiem piedāvātu plašāku skatījumu par to, kas ir Līgatnes dabas takas un kā tās mainās līdzi laikam. DAP Dabas izglītības centrs "Pauguri" Siguldas novada bibliotēkā piedāvā iespēju papildus izstādei pieteikties uz nodarbībām par Latvijas savvaļas dzīvniekiem.

Līgatnes dabas takas jau 45 gadus ir īpašas ar savām neskartajām Gaujas senlejas nogāžu gravu dabas ainavām un ir vienīgā vieta Latvijā, kur nebrīves apstākļos apskatāmas tikai vietējās savvaļas dzīvnieku sugas maksimāli dabiskos dzīves apstākļos. Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem objektiem Gaujas Nacionālajā parkā. Patlaban takās vērojamas dažādas savvaļas dzīvnieku sugas – aļņi, lapsas, lāči, stirnas, jenotsuņi, lūši, mežacūkas, vāveres un citi zīdītājdzīvnieki, kā arī putni – ūpji un pūces. Baudot daudzveidīgu atpūtu dabā, ir iespēja uzkāpt 22 metrus augstajā skatu tornī, vērot neskartas dabas ainavas, kā arī klinšu un gravu ieskauto Gaujas senleju. Teritorijā ierīkotas vairākas piknikam paredzētas vietas, sajūtu taka, kā arī fizisko aktivitāšu un rotaļu vieta bērniem.

Ko vēl apskatīt Līgatnē un tās tuvumā? Lūk, idejas!

Tags

Līgatnes dabas takas Līgatne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form