Foto: Dabas meistarīgais mākslas darbs – Marmora alas Čīlē
Foto: Vida Press

Marmora alas (Las Cavernas de Marmol) Čīlē ir viens no iespaidīgākajiem valsts un, iespējams, pat vēl plašākas teritorijas dabas objektiem. Šīs alas klintī izveidojis izkusušo ledāju ūdens, kas apskalo pussalu, 6000 gadu laikā radot neticami skaistu un krāsainu alu labirintu. Lielākajām alām ir arī nosaukumi, piemēram, Kapela un Katedrāle. To majestātiskās grotas un bāli zilā krāsa, kas rodas no ūdens atblāzmas, tiešām liek domāt par dievnamu.

Alas atrodas Heneralkarreras ezerā, ko baro no Andu kalniem tekošās straujās upes. To ūdenī ir minerālu daļiņas, kas saules gaismā rada brīnišķīgo zaļganzilo krāsu, teikts portālā "Wondermondo". Tas ir liels ezers uz Argentīnas un Čīles robežas Patagonijā. Argentīnas pusē to dēvē par Buenosairesas ezeru. Alās iespējams nokļūt tikai pa ūdeni un vairākās alās var iebraukt ar laivu. Tiekot lēsts, ka marmora klints bloks, kur izgrauztas alas, kopumā sver piecus miljardus tonnu. Akmens ir gaiši pelēks ar melnu dzīslojumu.

Foto: Dabas meistarīgais mākslas darbs – Marmora alas Čīlē
Foto: Vida Press

Vislabāk šo vietu apmeklēt no decembra līdz februārim, kad dienvidu puslodē ir vasara, turklāt, tā kā tuvējā uz tūrismu orientētā pilsētiņa Riotrankilo (Rio Tranquilo) ir visai neliela, laivas un citus palīglīdzekļus alu apskatei visērtāk noīrēt tieši tūrisma sezonā, jo pēc tās beigām šajā rajonā viss kļūst ļoti kluss un liela daļa vietu ir slēgtas.

Vairākas vietējās tūrisma aģentūras piedāvā aptuveni pus dienu garu ekskursiju uz šo apskates objektu. Laiva, kur var sasēsties seši līdz astoņi cilvēki, izmaksās aptuveni 40 eiro.

Tags

Argentīna Čīle Čīle Dienvidamerika

Comment Form