Pa filmu maršrutiem: aicina uz Pārdaugavas velotūri un kinoseansu vecajā kinoteātrī 'Renesanse'
Foto: Kadrs no filmas "Pie bagātās kundzes"

Sestdien, 14. oktobrī, Pārdaugavā norisināsies velobrauciens, ko papildinās gidu stāstījums un dažādi pārsteigumi maršruta gaitā. Brauciens noslēgsies ar kopīgu kino skatīšanos bijušajā kinoteātrī "Renesanse", pastāstīja viens no pasākuma Māris Prombergs. Programmā būs divas filmas, kuras atspoguļo Pārdaugavas nozīmi Rīgas kontekstā. Kino seanss sāksies ar Ģirta Laubes īsfilmu "Mārdomas" un turpināsies ar Leonīda Leimaņa filmu "Pie bagātās kundzes".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Interaktīvā velotūre tiek veidota sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru, iesaistot Pārdaugavas iedzīvotājus un interesentus. Pasākuma laikā varēs atklāt Āgenskalna mazās ieliņas un dārzus, dzirdēt vietējo iedzīvotāju stāstus, ļauties pēkšņām radošām performancēm, kā arī iekļūt aiz citkārt slēgtām durvīm. Vakarā bijušais kinoteātris "Renesanse" (vēlāk "Sarkanā ausma") atkal atdzīvosies uz pāris stundām, lai ļautos gaismas starā mutuļojošam kino, kurā redzamas Āgenskalna un Rīgas ielas un aprises.

Vispirms tiks demonstrēta Ģirta Laubes un Riharda Gremzes 2016. gada filma "Mārdomas" par Rīgas apvidu Pārdaugavā – Māras ezeru, kā arī tā atzariem: Arkādijas parku, Āgenskalnu un Torņakalnu. Savās pārdomās par šīs vides radošo potenciālu un nākotnes perspektīvu dalās ar apkārtni saistītie kultūras cilvēki – teologs, Torņakalna baznīcas mācītājs Juris Rubenis, filozofs Rihards Kūlis, dramaturgs Viktors Jansons, "Skaņu mežs" idejas autors, organizators un žurnālists Viestarts Gailītis, mākslinieks Mārcis Ziemiņš, mūziķi Raitis un Lauris Ābeles, skeitborda kustības celmlauzis Mārcis Ruiķis.

Pa filmu maršrutiem: aicina uz Pārdaugavas velotūri un kinoseansu vecajā kinoteātrī 'Renesanse'
Foto: Publicitātes foto

Pēc tam sekos Latvijas kino vēstures viens no izcilākajiem darbiem, kurā redzami 20. gadsimta 30. gadi Rīgā – Leonīda Leimaņa 1969. gada filma "Pie bagātās kundzes". Filma stāsta par inteliģento bezdarbnieku Oļģertu Kurmi, kas piepelnās kā ratiņstūmējs un kopā ar savu draugu, klaidoni Frīdi, atrod dažādus nelielus darbus pie Kalnkājas kunga. Kurmis jūtas atbildīgs arī par jauno meiteni Emmu Kārkls, kura nesen sēdējusi cietumā par sīkām zādzībām. Emma sāk strādāt par kalponi Kalnkāju namā, līdz atkal nokļūst nepatikšanās.

Pasākuma programma:

15.00 – Interaktīva velotūre. Tikšanās vieta pretī Āgenskalna tirgum, Bāriņa ielā 10
18.00 – Filmu seansi agrākajā kinoteātrī Nometņu ielā 44

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikties velotūrei un/vai kino apmeklējumam var līdz 12. oktobrim, rakstot uz kino@kinobize.lv

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Tags

Izglītība Kino Pie bagātās kundzes Tikšanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form