Populāri atkal kļuvuši kolektīvie pārgājieni. Kurp doties šajās un nākamajās brīvdienās?
Foto: purvabrideji.lv

Pēdējā laikā arvien biežāk gan draugu stāstos, gan sociālajos tīklos dzirdams par lieliskiem pasākumiem - organizētiem pārgājieniem dienā un arī naktī. Šī kustība kļuvusi tik populāra, ka vai ikkatrās brīvdienās šoziem iespējams piedalīties interesantos pārgājienos, slēpojumos, izbraukumos un citos aktīvās atpūtas pasākumos tuvu un tālu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gluži tāpat kā pirms gadiem 30 nepazīstami ļaudis satiekas kādā iepriekš norunātā vietā un dodas pa noteiktu maršrutu aktīvi pavadīt dienu (vai nakti - nesen rakstījām par Spontānajiem nakts pārgājieniem. Vairāk lasiet šeit.). Pēdējā laikā populāri ir pārgājieni purvos, tāpat arī gar robežu vai starp divām upēm, tomēr ierobežojumu nav nekādu. Ja ziema vēl lutinās ar sniegu, jau ieplānoti arī vairāki kolektīvi slēpojumi ar distanču slēpēm. Un cit tad vairs tālu līdz brīdim, kad atkal varēs laivot!

Piedāvājam dažus, mūsuprāt, interesantākos pasākumus, kas notiek jau šajās vai kādās no nākamajām brīvdienām, bet komentāros droši variet dalīties arī ar citiem līdzīgiem pasākumiem Latvijā.

Pārgājieni ar sniega un purva kurpēm

Populāri atkal kļuvuši kolektīvie pārgājieni. Kurp doties šajās un nākamajās brīvdienās?
Foto: purvubridēji.lv


30. janvārī Lubāna mitrājā norisināsies Vislatvijas sniega kurpju salidojums. No pulksten 10 Lubāna mitrāja informācijas centrā varēs vērot baltu sniega kurpju gatavošanu un pašiem tās iemēģināt, savukārt pulksten 11 pasākuma dalībnieki dosies 15 kilometrus garā pārgājienā ar sniega kurpēm pa Lubāna ezeru un apkārt Akmeņsalai, pastāstīja pasākuma organizatori no SIA "Purvu bridēji".

Pārgājiens paredzēts līdz aptuveni pulksten 17. To noslēgs sildīšanās pie ugunskura un zupas gatavošana. Lubāna mitrāja informācijas centrā varēs sasildīties arī pie kamīna, turklāt būšot pieejamas naktsmītnes (rezervācija pa tālr. 29 234 956).

Pārgājienā var doties ar savām sniega kurpēm, bet tie, kam tādu nav, varēs tās iznomāt Lubāna mitrāja informācijas centrā. Katram pašam līdzi vēlams paņemt uzkodas un siltu tēju termosā.

Sniega kurpju nomas maksa – 5 eiro.

Pārgājiena dalības maksa – 6 eiro, skolēniem/studentiem un pensionāriem 5 eiro.

Ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 15 eiro.

Vairāk lasiet šeit.


Savukārt sestdien, 13. februārī, pulksten 11 biedrība "Jauniešu vētra" sadarbībā ar "Purvu bridējiem" īsteno dabas izziņas gājienu ar purva kurpēm Saklauru purvā Mazsalacas novadā.
Purvs ir maģiska vieta, asociācijas par to ir dažādas – noslēpumains, bīstams, "uzmanies, kur liec kāju". Tomēr tā ir arī interesanta un neparasta pasaule, ko plāno iepazīt jaunieši kopā ar pētniekiem. "Purvu bridēji" pastāstīs, kas jāņem vērā, esot purvā, un to, kas purvs tāds ir.
Vairāk lasiet šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aktīvā atpūta Baltija Dabas aizsardzības pārvalde Gauja Igaunija Kurzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form