Pārgājiens gar Svētupi – aicina uz četru stundu garu piedzīvojumu
Foto: Jake Melara / cc

Atzīmējot gaidāmo Pasaules ūdens dienu un aicinot pievērst uzmanību ūdenim kā būtiskam pamatresursam, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sestdien, 23. martā, rīko neparastu pārgājienu – “krastingu” gar Svētupi un Reisa grāvi Vidzemes piekrastē, pastāstīja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Pārgājiena laikā būs iespēja ne tikai baudīt pavasari, bet arī uzzināt daudz ko jaunu par dabu un apkārtnes kultūrvēsturi. Zinoša dabas izglītības speciālista vadībā varēs uzzināt, kas atradās Svētciema parkā pagājuša gadsimtā, kopīgi izmērīt parka aleju un, iespējams, pat atklāt kādu dižkoku.

Dabas draugi varēs uzzināt un izpētīt, kādēļ pa Svētupi vairs nevar aizceļot ar kuģi līdz reņģu galvaspilsētai, iepazīt koku sugas gar upes krastiem un izpētīt piekrastē atrodamās gliemenes, kā arī noteikt pludmales un kāpu joslas platumus, izpētot arī to augu valsti. Papildus būs iespēja saskatīt atšķirības starp dabisku upi un cilvēka veidotu grāvi, noteikt straumes ātrumu un pārrunāt tā ietekmi uz augiem upes krastā un visbeidzot – iepazīt meža zvēru "bezmaksas aptieku" un uzzināt, vai tā var palīdzēt arī cilvēkiem.

Par Svētupes "krastingu"

Laiks: 23. marts pulksten 10
Tikšanās vieta: šoseja A1 (Rīga -Tallina), Svētciems, Svētciema parka stāvlaukums, Salacgrīvas novads.
Pārgājiena ilgums: apmēram četras stundas.
Līdzi nepieciešams: silts dzēriens un uzkodas piknika pauzei, pastaigai dabā un laika apstākļiem piemērots apģērbs un mitrumizturīgi apavi.
Pieteikšanās: līdz 21. martam, zvanot pa tālruni 26329412 vai rakstot uz e-pastu inta.soma@daba.gov.lv

Pasaules ūdens dienu tradicionāli atzīmē 22. martā. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Source

Tūrismagids

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form