Pavasara vēstneši Svētes palienē – 1. aprīlī dodies vērot putnus uz Jelgavu
Foto: Publiciātes foto

Līdz ar gājputnu atgriešanos aprīļa sākumā, Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas. Šogad putnu dienu ietvaros 1. aprīlī ikviens tiek aicināts piedalīties velo ekskursijā "Pavasara vēstneši Svētes palienē" vai individuāli doties uz Svētes palieni, kur vērot putnus ornitologa pavadībā, vēsta Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sestdien, 1. aprīlī pulksten 9.30, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā sāksies velo ekskursija "Pavasara vēstneši Svētes palienē". Gides pavadībā dalībnieki varēs doties uz Svētes palieni, kas ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu un bridējputnu barošanās vieta. Pavasarī šeit
novērojami zosu bari, pīles, gulbji un dzērves. Svētes palienē ekskursijas dalībniekus sagaidīs pieredzējis putnu pazinējs – ornitologs Oskars Keišs, kurš pastāstīs par šeit sastopamajām putnu sugām un to dzīvesveidu.

Velo maršruta garums ir 25 kilometri. Brauciena laikā dalībnieki varēs uzzināt daudz interesantu faktu par maršrutā redzamajiem objektiem un vietām. Piemēram, Mīlestības aleju, kur gide pastāstīs leģendu par patiesu mīlestību un draudzību, kā arī stāstu, kā radies alejas nosaukums. Vēl ekskursantiem būs iespēja apskatīt vietu, kur kādreiz atradās Grīvas stikla ceplis un uzzināt vēsturiskus faktus par Jelgavas lidlauku.

Brauciena noslēgums plānots ap pulksten 13 pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, taču ikviens interesents var uzkavēties Svētes palienē, cik ilgi vien vēlas un atgriezties pilsētā patstāvīgi.

Pasākuma dalībnieki aicināti ņemt līdzi binokļus un tālskatus, kā arī parūpēties par laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem. Tāpat ikviens aicināts uz Svētes palieni doties individuāli, lai pievienotos ekskursantu grupai un ornitologam, kurš Svētes palienē būs sastopams no pulksten 10 līdz 12.

Dodoties vērot putnus, jāciena un jāsaudzē apkārtējā vide. Svētes lejtece ir atklāta teritorija, tāpēc katrs apmeklējums putniem ir traucējošs. Tādēļ nav ieteicams novirzīties no polderu dambjiem un ceļiem, mēģinot piekļūt pēc iespējas tuvāk putniem.

Sliktu laikapstākļu gadījumā putnu dienu entuziasti aicināti uz lekciju Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Lekcijas laikā ornitologs Oskars Keišs pastāstīs par Latvijā sastopamajiem gājputniem, to atpūtas un barošanās vietām Latvijas teritorijā, kā arī par valstīm, kuras gājputni izvēlas pārziemošanai.

Dalība velo ekskursijā ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc ikviens aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.