'Randiņš dārzā' ar putnu dziesmām rītausmā – 3. jūnijā Rundāles pilī
Foto: Rundāles pils muzeja arhīvs

Sestdien, 3. jūnijā, Rundāles pils muzejs aicina uz "Randiņu dārzā", lai rītausmā ieklausītos pils dārzā mītošo putnu dziesmās, bet dienas gaitā iepazītu putnus caur dziesmām un rotaļām, kā arī baudītu pikniku pils dārzā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tieši agri no rīta vislabāk var redzēt un dzirdēt pils un tās apkārtnes spārnotos iemītniekus putnus. Tie izmanto rīta mieru un ir sevišķi aktīvi, vēl pirms pilī parādās darbinieki un viesi. Tādēļ ekskursija kopā ar ornitologu Arni Zacmani sāksies jau pulksten 5 no rīta.

Nav zināms, vai putni spēj novērtēt dārza skaistumu, bet Rundāles pils muzeja speciālisti norāda, ka ik dienu redz, ka spārnotajiem ļoti patīk Rundāles dārza daudzveidīgie koki, krūmi un puķes, bet jo sevišķi – koptie zālāji un apstādījumi, kur ir vieglāk atrast barību nekā garā zālē. Tipiskākie apstādījumu cienītāji ir zaļžubītes, gaišie ķauķi un kaņepīši. Pa takām nereti pastaigājas lauka baloži, bieži redzams Latvijas nacionālais putns – baltā cielava. Virs galvas lido čurkstes un svīres, brīžiem klabina kāds no diviem pils stārķu pāriem. Un tas vēl nav viss – šajā apkaimē uzturas vairāki desmiti putnu sugu. Lai tos ieraudzītu vai sadzirdētu, nepieciešams nedaudz pacietības, bet noderēs arī putnu pazinēja padoms. Noteikti vērts paņemt līdzi tālskati.

No pulksten 12 līdz 14 būs iespējams piedalīties Rundāles pils muzeja darbnīcā ģimenēm ar bērniem, kur bērni varēs izveidot savu franču dārza maketu, iepazīt dārzā mītošās augu un dzīvnieku sugas, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē.

Savukārt pēcpusdienā, no pulksten 14 līdz 16, pasākumam tiek aicināti pievienoties arī "vēlie putni", lai kopā ar Ilgu Reiznieci ietu rotaļās un dziedātu latviešu tautasdziesmas par putniem, kā arī iepazītu un pamēģinātu spēlēt dažādus tautas mūzikas instrumentus un mācītos putnu valodas.

Uz Rundāles pils dārzu sestdien aicinātas ne tikai ģimenes ar bērniem, bet arī draugu vai kolēģu kompānijas, kas vēlas izbaudīt pikniku pils dārzā. Piknika bosketā pasākuma laikā darbosies kafejnīca "Ozollāde", kur varēs iegādāties sāļās uzkodas, kūkas un dzērienus. Dārza melodijas tur varēs baudīt ne tikai putnu, bet arī dziedātājas Kristas Špīsas izpildījumā.

'Randiņš dārzā' ar putnu dziesmām rītausmā – 3. jūnijā Rundāles pilī
Foto: Rundāles pils muzeja arhīvs

Vietu skaits putnu rītā un dziesmu un rotaļu darbnīcās ir ierobežots, tāpēc dalību vajag iepriekš pieteikt, rakstot uz pr@rundale.net. Biļete uz putnu rītu jāiegādājas Rundāles pils mājaslapā, izvēloties franču dārza apmeklējumu vai klikšķinot šeit. Rundāles pils dārzs vasaras nedēļas nogalēs atvērts līdz pulksten 21.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tradīcija "Rendez-vous aux jardins" jeb "Tikšanās dārzos" aizsākās Francijā 2003. gadā. Tās mērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dārzu daudzveidību, veicināt izpratni par dārzu kā kultūras mantojumu, kā arī nodot zināšanas par dārzu veidošanu un kopšanu. Ik gadu jūnija pirmajā nedēļas nogalē privātie un publiskie dārzi un parki Francijā piedāvā apmeklētājiem dažādas darbnīcas un ekskursijas dārzu iepazīšanai. 2018. gadā Francijas iniciatīvai pievienojās arī citas Eiropas valstis, un šogad dažādi pasākumi notiks jau vairāk nekā 20 Eiropas valstīs.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.