Rīdziniekus aicina rotāt Santjago ceļa egli pie Māras dīķa
Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija uzstādīja krāšņu Ziemassvētku egli pie Māras dīķa Santjago ceļa posmā Rīga-Jaunmārupe. Ikviens ir aicināts papildināt to ar savu rotājumu un ceļavārdiem, kā arī doties izstaigāt kādu no Latvijas ceļa etapiem, aicina Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas koordinatore Dina Preisa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

12. decembrī svētku egle uzstādīta pilsētainavā starp Arkādijas parku un Māras dīķi. Rīga-Jaunmārupe ir posms no Santjago ceļa – nozīmīga Latvijas tūrisma maršruta, kas ienāk galvaspilsētā no Valgas puses Igaunijā, vijas gar Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāli Vecrīgā un turpinās līdz Žagarei Lietuvā, kopumā 300 kilometru garumā.

Ziemassvētku egle uzstādīta sadarbībā ar atbalstītājiem un partneriem – Rīgas Domes Mājokļu un vides departamentu, kā arī SIA “Rīgas meži” daļu “Dārzi un parki”. Egli grezno tradicionālie Santjago ceļa simboli – gliemežvāki, bultas, dzeltenas un zilas lentītes, glezna ar ceļavārdiem un vēlējumiem. "Pilsētas iedzīvotāji no tuvām un tālām apkaimēm, Rīgas viesi, ģimenes ar bērniem, Santjago ceļa gājēji ir aicināti atnest un iekarināt eglītes zaros savu sirds sajūtu rotājuma veidolā, lai tas iedvesmo doties ceļā arī citus!" aicina Dina Preisa.

Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Tā galamērķis ir Svētā Jēkaba katedrāle, kas atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santjago de Kompostela. Ļaudis garo ceļu cauri Eiropai mēro kājām, bieži vien uzsākot to no savas mājas sliekšņa. Mēdz teikt, ka tas ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.

Camino simbols ir dzeltena bulta – zīme, kas rāda ceļu. Jūras braucējiem tā bija polārzvaigzne, Rainim tā bija Aspazija, Tomam tas bija Džerijs un Vinnijam Pūkam tas bija medus. Katram ir nepieciešams kāds, kam sekot, – ļaujot iet vēl tālāk, atklāt vairāk un izjust stiprāk. Kāds no šiem eglītes rotājumiem arī tev var būt zīme, kas norāda virzienu, kurā doties. To ieraugot, tavs CEĻŠ būs tikai sācies.

Vai zināji, ka spāniski Piena Ceļu sauc arī par El Camino de Santiago? Jo spāņi tic, ka Ceļa putekļi, ko sacēlušas gājēju kājas, uzlido debesīs starp zvaigznēm, rādot garīgās atklāsmes ceļu mums visiem šajā pasaulē. Atstāj arī savu rotājumu eglītē, jo varbūt tieši Tu rādīsi Ceļu kādam citam!
Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas aicinājums Ziemassvētkos

Ziemas periodā, kas šogad sakritis ar valsts mēroga ārkārtējo situāciju, aktivitātes svaigā gaisā ir īpaši svarīgas – tās tiek rekomendētas no mediķu puses. Latvijas Santjago ceļa posmi pastaigu un pārgājienu cienītājiem ir laba alternatīva patlaban tik noslogotajām dabas takām. Tie ved gan gar jūru un ezeriem, gan cauri mežiem un laukiem, pa kalniem, lejām un līdzenumiem. Ceļš ir bagāts ar baznīcām, kultūras pieminekļiem un apskates objektiem, turklāt gājēji par simbolisku samaksu var palikt svētceļnieku naktsmājās.

Tags

Ziemassvētki Ziemassvētku eglīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form