Rīgas ostā pirmo reizi vienlaikus piestāj četri kruīza kuģi
Foto: Publicitātes attēli

Rīgas ostā trešdien, 19. jūnijā, piestājuši četri kruīza kuģi. Tas ir lielākais kruīza kuģu skaits, kas pagaidām ir vienlaicīgi pieņemts Rīgas ostā, pastāstīja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Šabovica.

Kuģi "Marina Majuro", "Seven Seas Explorer", "Clio" un "Aida Cara" kopā uz galvaspilsētu atveduši ap 3500 pasažieru. Nozīmīgi ir, ka pēc ilga laika pirmais kruīza kuģis "Marina Majuro" ir piestājis Rīgas Centrālā termināla piestātnē Eksportostā, kas iepriekš tika izmantota beramkravu apstrādei. Saistībā ar beramkravu pārvietošanu uz Krievu salu, piestātnes var tikt izmantotas citiem mērķiem, un kruīza kuģi ir viens no iespējamiem tālākiem šīs ostas daļas attīstības virzieniem.

Kruīza kuģi arī iepriekš ir piestājuši piestātnēs Eksportostā, tomēr līdz ar intensīvu kravu apstrādi kruīza kuģu apkalpošana šeit tika pārtraukta. Šobrīd tiek plānots atjaunot kruīza kuģu uzņemšanu Rīgas Centrālā termināla piestātnēs, un izmaiņas šo ostas sadaļu skars jau visdrīzākajā laikā.

Palielinoties kruīza pārvadājumiem globālā mērogā, arī Baltijas jūras kruīzi kļūst aizvien populārāki. Rīgas brīvostas attīstības programmā 2019.–2028. gadam ir noteikts mērķis – izveidot Rīgu par nozīmīgu kruīzu un pasažieru prāmju ostu Baltijas jūras reģionā un panākt, ka mūsu galvaspilsēta tiek iezīmēta visu lielāko kruīza kompāniju maršrutos. Ja pērn Rīgas ostā tika apkalpoti 75 tūkstoši kruīza pasažieru, tad nākamo desmit gadu laikā iecerēts šo skaitli dubultot līdz 150 tūkstošiem pasažieru un vismaz 150 kuģiem gadā. 2019. gadā Rīgas ostā tiek plānota 85 kruīza kuģu ienākšana.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form