Tuvākajās dienās Latvijā sezonu atklās vairāki ziemas atpūtas kompleksi
Foto: F64

Latvijā tuvākajās dienās sezonu atklās vairāki ziemas atpūtas kompleksi, savukārt daži vēl gaidīs noturīgāku salu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Siguldas pašvaldības pārstāvji informēja, ka sestdien, 1.decembrī, tiks atvērta viena no "Siguldas pilsētas trases" kalnu slēpošanas nogāzēm, kā arī darbu sāks daļa "Reiņa trases". Taču no otrdienas "Fischer" slēpošanas centrā atvērta distanču slēpošanas trase 1,25 kilometru garumā.

Iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, šajās dienās gan "Fischer" slēpošanas centrā, gan "Siguldas pilsētas trasē" turpinās sniega ražošana. Distanču slēpošanas trasē kvalitatīva sniega ražošanu iespējams nodrošināt, kad gaisa temperatūra pazeminās zem mīnus 4 grādiem, savukārt "Siguldas pilsētas trasē" dzesēšanas iekārta, kas tika uzstādīta pagājušajā sezonā, ļauj sniega ražošanu nodrošināt arī pie mīnus 2,5 grādiem. Pašvaldībā informēja, ka šogad "Siguldas pilsētas trasē" plānots atvērt iesācēju trasi, kur sadarbībā ar instruktoriem būs iespēja apgūt pirmās iemaņas kalnu slēpošanā un snovbordā.

Cēsu atpūtas kompleksa "Žagarkalns" pārstāvji sacīja, ka slēpošanas sezonu plānots atklāt trešdien, 28.novembrī, pulksten 17. Atpūtas kompleksā minēja, ka salīdzinoši agrīnā kalnu slēpošanas sezonas atklāšana iespējama, jo trase noklāta ar sniegu, kas no pagājušā gada tika uzglabāts zem īpaša seguma. Saglabātais sniegs tagad izlīdzināts 20 metrus platā joslā vienas nogāzes garumā un ir paspējis sasalt.

Ziemas atpūtas komplekss "Ozolkalns" sociālā tīklā "Facebook" informēja, ka pirmo slēpošanas trasi atvērs svētdien, 2.decembrī.

Talsu novada "Kamparkalna" pārstāvji aģentūrai pastāstīja, ka patlaban vēl nav tik noturīgs sals, lai sāktu pūst sniegu uz trases, taču cer, ka tuvāko dienu laikā tas mainīsies. Līdzīgu viedokli pauda Engures novada atpūtas kompleksa "Milzkalns" un Baldones novada "Riekstukalns" pārstāvji.

Savukārt Beverīnas novada atpūtas bāzes "Baiļi" pārstāvji atzīmēja, ka laika apstākļi vēl ir par siltu un tik agri slēpošanas sezonu neatklās.

Tags

Aktīvā atpūta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form