Zilupes novadā pie Pintu ezera notiks Taureņu nakts

Zilupes novadā pie Pintu ezera notiks Taureņu nakts
Foto: Shutterstock

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) piektdien, 3. augustā, dabas draugus un ikvienu zinātkāro interesentu aicina uz Taureņu nakti Zilupes novadā pie Pintu ezera, lai vērotu un iepazītu neparastos nakts lidotājus.

Pasākums norisināsies no pulksten 22 dabas lieguma "Grebļakalns" teritorijā, kas ir īpašs ar tā īpatnējo reljefu, mikroklimatu, augu valsti un taureņu sugu daudzveidību. Šajā vietā jau pērn īstenots projekts, lai radītu labvēlīgus apstākļus retā dienas taureņa – esparsetu zilenīša – populācijas palielināšanai. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem sakopa un atjaunoja šīs sugas taurenim nepieciešamo biotopu.

Grebļukalnā sastopamas arī daudzas nakts taureņu sugas, un, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad DAP iepazīstinās interesentus ar burvīgajiem nakts taureņiem. Ainavas un biotopu dažādība starp diviem ezeriem, osu grēdu, mežiem un laukiem ir lieliska vide dažādu nakts taureņu un kukaiņu sugu attīstībai, stāsta taureņu pētnieks un DAP Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Guntis Akmentiņš.

"Daudzinot nemateriālo kultūras mantojumu Zilupes novadā, esam iecerējuši vairākus pasākumus laikā no 2. līdz 4. augustam un viens no tiem ir arī Taureņu nakts Grebļukalnā. Šī vieta ir ne tikai dabas vērtību krātuve, bet glabā arī kultūrvēstures liecības. Šaurās osu grēdas galos atrodas senie Meikšānu un Kausa pilskalni," pauž Zilupes novada tūrisma darba organizatore Ilga Ivanova.

Precīzu pasākuma norises vietu meklē šeit. (Lat. 56.1777451 un Lon.28.1123849). Papildu informācija par pasākumu pa tel. 28656530 (Ilga) vai 29139677 (Regīna). Apmeklētājiem nepieciešams personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide. Labsajūtai noderēs arī termoss ar tēju un pleds.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbībā ar Zilupes novada pašvaldību nemateriālā kultūras mantojuma daudzināšanas svētku ietvaros.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl