10 interesanti objekti un vietas, ko apmeklēt Kocēnu novadā
Foto: Publicitātes attēli

Darba nedēļa jau pusē, kas nozīmē, ka pilnīgi mierīgi var sāk domāt, kā pavadīt kārtējo, taču ilgi gaidīto nedēļas nogali. Ja konkrēti plāni vēl nav, piedāvājam aizbraukt uz Vidzemi un apskatīt interesantas vietas Kocēnu novadā, kā arī iepazīstinām ar objektu daudzveidīgo vēsturi.

Dikļu pils komplekss

Senākās ziņas par Dikļu muižu ir saglabājušās no 15. gadsimta sākuma, kad tā bija Rīgas bīskapijas lēņu zeme un tika iznomāta Tomasam Rezem.

Dikļu pils tagadējā ēka tika uzcelta 1896. gadā, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni, ar mansarda jumtiem gan centrālajā daļā, gan sānu rizalītos. Dikļu muižas "ansambļa" otrā būtiskākā sastāvdaļa ir klēts, kas ir vecāka par pili un celta 18. gadsimta beigās vēlīnā klasicisma formās.

2008. gada septembrī noslēdzās vairāku gadu darbs, un Dikļu muižas klēts atdzima – ar plašu zāli izstādēm un koncertiem, virtuvi, kā arī mājīgām viesu istabām jumta stāvā. Klēts zālē laiku pa laikam ir iespēja apskatīt dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbu izstādes.

Tags

Aktīvā atpūta Kocēnu novads
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form