Aizraujoši velomaršruti Ventspilī un tās apkārtnē
Foto: Publicitātes foto

Pavasaris steidz pie mums ātriem soļiem, plaukstošie Ventspils parki un apstādījumi ikvienu aicina doties pie dabas. Viens no lieliskākajiem veidiem, kā apskatīt Ventspili, ir pārvietojoties ar velosipēdu. Pilsētas velosipēdu celiņi vijas vairāk nekā 60 kilometru garumā, sasaistot iecienītākos tūrisma objektus un padarot pilsētas skaistāko vietu apskati īpaši ērtu. Pieejams arī plašs apkārtnes velomaršrutu piedāvājums. Var droši teikt, Ventspils ir velobraucējiem draudzīga un pieejama pilsēta, uzsver Ventspils pilsētas domes tūrisma informācijas centra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Velomaršruts "Vecpilsēta – jaunpilsēta" ved no kuģīša "Hercogs Jēkabs" piestātnes gar ostas promenādi, dodot iespēju pa ceļam apskatīt strūklaku "Kuģu vērotājs", Livonijas ordeņa pili, govi "Ceļotāju" un citus objektus. Maršruts "No Staltbrieža līdz Matrozim" ved pa veloceliņu gar mežu līdz pat jūrai, bet maršruts "Gar Ventas krastu" un "Iepazīsti labo krastu" dos iespēju apskatīt Pārventu.

Tālāku braucienu cienītājiem ir pieejams viens no garākajiem un populārākajiem velomaršrutiem Ventspilī – "Apkārt Būšnieku ezeram". Šis maršruts vijas 20 kilometru garumā, sākoties Ventspilī, vedot caur Pārventai, Būšniekiem un aizvedot līdz pat Staldzenei. Pa ceļam var apmeklēt 30 hektāru lielo Briežu dārzu, kā arī ieplānot atpūtu pie Būšnieku ezera, kur atpūtniekiem ir pieejamas labiekārtotas peldu un piknika vietas.

Velobraucēji aicināti apskatīt velokarti un uzzināt informāciju par vairākiem pilsētas velomaršrutiem, kā arī izvēlēties sev interesējošāko. Taču, ja nav sava velosipēda, pilsētā ir vairākas iespējas iznomāt velosipēdus un TRIX, ar piedāvājumu var iepazīties šeit.

Ventspils veloceliņi ne tikai iedvesmo vietējos iedzīvotājus aktīvi pavadīt laiku un sportot, bet arī ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties "EuroVelo" tīklā un doties tālāk ar velosipēdu pa Kurzemi.

"EuroVelo 10" maršruts ved gar Baltijas jūras piekrasti, piedāvājot izbaudīt tās dabas un kultūras resursus. Velobraucējus pa ceļam pavada cilvēka mazskartais jūras krasts un piekrastes teritorijas, kas atsevišķos posmos ir saglabājušas savu pirmatnību. Maršruts iekļauj dažādus dabas parkus un liegumus, kultūrvēstures objektus un tūrisma galamērķus. Piemērots tiem, kuri vēlas ne tikai aktīvi ceļot, bet arī baudīt atpūtu jūras krastā un vērot dabu.

"EuroVelo 13" jeb dzelzs priekškara maršruts lieliski atspoguļo unikālas vēstures liecības un ir bagāts ar militārā mantojuma un citiem apskates objektiem visā tā garumā. Latvijā maršruts vijas 562 kilometru garumā no Ventspils uz ziemeļiem, dodot iespēju pa ceļam viesoties 12 lībiešu ciemos un apmeklēt bijušās militārās pilsētiņas "Zvaigznīte" drupas un Irbenes radioastronomijas centru.

Braucot tālāk, noderēs velomaršruts "Pa lībiešu ciemiem", kas ved cauri senajiem lībiešu zvejniekciemiem gar Dižjūru un Slīteres nacionālo parku. Šis maršruts sākas Mazirbē un ved cauri Košragam, Pitragam, Saunagam un Vaidei. Šī maršruta garums ir aptuvnei 28 kilometri un ir veicams vienā dienā.

Taču, ja ir vēlme doties garākā velobraucienā, Košragā šis maršruts atzarojas citā – "Gar Dižjūr un mazjūr" jeb tā saucamajā Slīteres aplī. Šis ir apļveida maršruts, un to var veikt arī pretējā virzienā. To var sākt Košragā vai Melnsilā un beigt jebkurā citā punktā. Maršruta garums ir aptuveni 50 kilometri un ir veicams vienā vai divās dienās ar nakšņošanu tūristu mītnēs. Šie maršruti dod lielisku iespēju velobraucējiem izbaudīt piekrastes dabu un apskatīt lībiešu kultūras mantojumus.

Vērts arī ielūkoties Kurzemes velomaršrutos, savukārt tālākiem veloceļojumiem, iepazīties ar "EuroVelo" karti.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form