Foto: Publicitātes attēli

Bauskas novada ciemā Ceplis pieejams jauns tūrisma objekts "Igo Mūzikas un mākslas centrs Ceplis". Objekts sevi jau pieteicis ar Zibensplenēru Ceplī un gatavojas jaunam pasākumam 31. augustā – Jūrkalnes dienai, kuru apmeklēt aicināts ikviens interesents.

Jau hercoga Jēkaba laikā gatavoti celtniecības materiāli. Liela nozīme bija Lielupei kā ūdens ceļam. 19. gadsimta otrajā pusē un 20. gadsimta sākumā ciematā Ceplis izveidojās rūpniecisks komplekss – kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c.

Foto: Publicitātes attēli

Līdz 1940. gada nacionalizācijai rūpnīca piederēja un tās darbību vadīja grāfs Anatols Līvens. Padomju laikā rūpnīcas komplekss savu darbību turpināja līdz 90. gadiem un pēc tam tika izsaimniekots, atstājot aiz sevis industriāli degradētu vidi.

Foto: Publicitātes attēli

Dažas no 19. gadsimta ēkām ir saglabājušās. Pašlaik SIA "Igo mūzikas menedžments" strādā pie šo ēku attīstīšanas projekta un veido mākslas un mūzikas centru "Ceplis", "Tūrisma Gidam" pastāstīja Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Foto: Publicitātes attēli

Šobrīd ir apskatāma vēsturiskā kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Otrajā stāvā ir ekspozīcijas telpa, kurā ir apskatāmi vēsturiskie ķieģeļi. Bet bijušās kopmītnes logos ēkā "Ceplis 10", apskatāmi 12 Zibesnplenēra mākslinieku darbi. Ekskursiju jāpiesaka iepriekš.

Foto: Publicitātes attēli

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!