Brīvdienu maršruta idejas: ko apskatīt gleznainajā Tukuma pusē
Foto: Publicitātes attēli

Ikviens Latvijas iedzīvotājs zina daudzkārt atkārtoto saukli – uz Tukumu pēc smukuma. Bet ko tad šajā pusē tik skaistu var aplūkot? Vaicājām ieteikumus Tukuma tūrisma informācijas centram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tukuma apkārtnes pilis un muižas

Brīvdienu maršruta idejas: ko apskatīt gleznainajā Tukuma pusē
Foto: Publicitātes attēli

Kā greznas un dārgas Tukuma pērles pāri laikiem nemainīgi stāv Tukuma apkārtnes pilis. Durbes pils ir izcils Kurzemes klasicisma arhitektūras paraugs un vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur atjaunots 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma interjers un radīts zināms priekšstats par vācbaltu kultūru. Apciemojot pili, pirmajā stāvā iespējams apskatīt vēsturiskās kungu mājas interjeru – lietišķās, reprezentācijas un privātās telpas, kur īpašu noskaņu rada laikmetam atbilstošie autentiskie aizkari, lustras un citi interjera priekšmeti, bet otrajā stāvā iespējams iepazīties ar muižu vēsturiskajām tradīcijām. Rožu ziedēšanas laikā pils ārpuse izdaiļojas visā krāšņumā. Pie pils izstaigājams arī parks ar akmens mūra tiltu un rotondu.

Brīvdienu maršruta idejas: ko apskatīt gleznainajā Tukuma pusē
Foto: Publicitātes attēli

Jaunmoku pils, kas celta 1901. gadā kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību nams, ir vieta, kas ļauj sajust mieru ārpus pilsētas steigas klusā, pakalniem ieskautā Kurzemes ainavā. Turklāt tā izceļas ar daudzveidīgu piedāvājumu klāstu. Saviem viesiem pils piedāvā atjaunotās Meža muzeja ekspozīcijas un pils interjera apskati, ērtus viesnīcas numuriņus un gardas maltītes pils restorānā. Pasākumiem pieejamas greznas telpas gan pilī, gan muižas ēkā. Pils lepnums ir arī pāri laikiem saglabājusies krāsns ar unikāliem Rīgas skatu gleznojumiem. Romantiskām pastaigām īpaši piemērots pils parks ar krāšņajiem apstādījumiem, skaisto lapeni un strūklakas čukstu skaņām pils dīķī. Jaunmoku pils ir vieta, kur saplūst laiks, daba un mūzika. Plašāku stāstu par pili meklē šeit.

Brīvdienu maršruta idejas: ko apskatīt gleznainajā Tukuma pusē
Foto: Publicitātes attēli

Greznā Kukšu muiža iepazīstama kā tipiska 18. gadsimta sākumā celta līdzenuma muiža, kur pēc gadu desmitiem atkal atmirdzējis Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums. Muiža ir vienīgā Baltijā, kam saglabāti un restaurēti oriģinālie sienu gleznojumi. No ārpuses muižas ēka majestātiski spoguļojas uzpludinātās upes dzirnavezera ūdeņos, bet iekštelpas pārsteigs ar grezniem paklājiem, mirdzošām lustrām, antīkām mēbelēm, gleznām un grezniem logu dekoriem. Muižas gaisotni vēl vairāk iespējams sajust, nakšņojot ērti iekārtotajās viesu istabās un pasūtot gardu vietējo maltīti restorānā. Kukšu muiža ir vieta, kur iespējams izbaudīt aristokrātiski romantisku atpūtu harmoniskā vidē.

Brīvdienu maršruta idejas: ko apskatīt gleznainajā Tukuma pusē
Foto: Publicitātes attēli

Kā pērle Abavas senlejā izsmalcinātai atpūtai slejas Kalnmuižas pils. Savulaik tā bijusi privātmuiža un tās vēsture iestiepjas pat 15.gadsimtā. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas – veidojusies 19. gadsimta sākumā. Gadu gaitā mainījušies gan laiki un iekārtas, gan īpašnieki, taču Kalnmuižas pils cēli stāvējusi skaistās ainavas ieskauta un Dzirnavu ezera apskalota. Šobrīd te tiek piedāvāta muižas kompleksa apskate, naktsmītne dizaina numuros, garda maltīte brīvdienu restorānā kā arī citi pakalpojumi. Te apvienojas senatne ar mūsdienām, brīnumskaista ainava ar pārdomātu un ērtu infrastruktūru, izsmalcinātība un elegance ar sirsnīgu un nesamākslotu vienkāršību.

Tags

Ķemeru nacionālais parks Kurzeme Tukums Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form