Brīvdienu maršruts: apskates vietas Grobiņā
Foto: Alise Lūse

Pašreizējā Grobiņas teritorija bijusi apdzīvota jau akmens laikmetā, bet vēlāk – mūsu ēras pirmajos gadsimtos – tā kļuva par rietumbaltu cilts kuršu apmetni. Tā apvīta leģendām un nostāstiem, kuri, iekalti akmenī, saglabājušies zemē un vārdos. Ko tad tur apskatīt? Ieteikumus tūrisma maršrutiem pilsētā un tās apkārtnē piedāvā Grobiņas tūrisma informācijas centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grobiņas arheoloģiskais ansamblis

Brīvdienu maršruts: apskates vietas Grobiņā
Foto: Grobiņas TIC arhīvs


Par pastāvējušo skandināvu koloniju liecina Grobiņas arheoloģiskais ansamblis, kas ir autentisks un ļoti labi saglabājies skandināvu ieceļotāju jeb pirmsvikingu laika arheoloģisko vietu un struktūru kopums. Arheoloģiskajos izrakumos iegūtā materiālā bagātība un daudzveidīgums ir unikāls. Tieši tāpēc Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pieminekļi iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Grobiņas arheoloģisko ansambli veido vairāki viena laika arheoloģijas pieminekļi: Grobiņas viduslaiku pils ar bastioniem, Grobiņas pilskalns (Skābarža kalns) un senpilsēta, Priediena un Atkalnu senkapi, Smukumu un Porānu (Pūrānu) senkapi, kas kompakti izvietoti Grobiņā un tās tuvākajā apkārtnē.

Brīvdienu maršruts: apskates vietas Grobiņā
Foto: Publicitātes attēli

Savukārt Ālandes upe kā vienojošs ainavas elements savā ceļā sasaista šīs vēsturiskās vietas un notikumus. Ālandes upes atpūtas kompleksa pastaigu taka, kas šogad sagaidīja savu pirmo pavasari, ir piemērota, lai pārvietotos ar kājām, velosipēdu, vecākiem ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Plašāk par taku lasi te.


Tags

Grobiņa Kurzeme Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form