Brīvdienu maršruts: apskates vietas Grobiņā
Foto: Alise Lūse

Pašreizējā Grobiņas teritorija bijusi apdzīvota jau akmens laikmetā, bet vēlāk – mūsu ēras pirmajos gadsimtos – tā kļuva par rietumbaltu cilts kuršu apmetni. Tā apvīta leģendām un nostāstiem, kuri, iekalti akmenī, saglabājušies zemē un vārdos. Ko tad tur apskatīt? Ieteikumus tūrisma maršrutiem pilsētā un tās apkārtnē piedāvā Grobiņas tūrisma informācijas centrs.

Grobiņas arheoloģiskais ansamblis

Brīvdienu maršruts: apskates vietas Grobiņā
Foto: Grobiņas TIC arhīvs


Par pastāvējušo skandināvu koloniju liecina Grobiņas arheoloģiskais ansamblis, kas ir autentisks un ļoti labi saglabājies skandināvu ieceļotāju jeb pirmsvikingu laika arheoloģisko vietu un struktūru kopums. Arheoloģiskajos izrakumos iegūtā materiālā bagātība un daudzveidīgums ir unikāls. Tieši tāpēc Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pieminekļi iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Grobiņas arheoloģisko ansambli veido vairāki viena laika arheoloģijas pieminekļi: Grobiņas viduslaiku pils ar bastioniem, Grobiņas pilskalns (Skābarža kalns) un senpilsēta, Priediena un Atkalnu senkapi, Smukumu un Porānu (Pūrānu) senkapi, kas kompakti izvietoti Grobiņā un tās tuvākajā apkārtnē.

Brīvdienu maršruts: apskates vietas Grobiņā
Foto: Publicitātes attēli

Savukārt Ālandes upe kā vienojošs ainavas elements savā ceļā sasaista šīs vēsturiskās vietas un notikumus. Ālandes upes atpūtas kompleksa pastaigu taka, kas šogad sagaidīja savu pirmo pavasari, ir piemērota, lai pārvietotos ar kājām, velosipēdu, vecākiem ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Plašāk par taku lasi te.


Source

Tūrismagids

Tags

Grobiņa Kurzeme Latvija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form