Brīvdienu maršruts: idejas pavasara baudīšanai Kokneses novadā
Foto: Ingus Pugačovs

Ja arī tevi, uzturoties iekštelpās, saules stari aiz loga sauc ārā, tad ir īstais laiks izrauties no mājām un apskatīt pašmāju skaistākās vietas. Turklāt dienas kļuvušas garākas, gaišākas... Kādēļ pretoties? Lūk, brīnišķīgas vietas pašā Latvijas sirdī, proti, Kokneses novadā, kuras apskatīt kopā ar ģimeni, draugiem vai arī vienkārši – baudot vienatni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kokneses pilsdrupas

Brīvdienu maršruts: idejas pavasara baudīšanai Kokneses novadā
Foto: Ingus Pugačovs

Domājams, nav tāda latvieša, kurš nekad nebūtu dzirdējis par teiksmām apvītajām Kokneses pilsdrupām. Bet vai visi zina to vēsturi un stāstu? Apmeklējot Kokneses pilsdrupas, ir iespējams ceļot laikā – iztēloties, kā būtu bijis, ja dzīvotu pāris gadsimtus iepriekš. Turklāt interesanti, ka apkārt pilsdrupām trīs kilometru garumā ir 17. gadsimtā rakta pils priekšnocietinājuma līnija, kura dabā vēl joprojām ir vietām saskatāma.

Pašām pilsdrupām piemīt pievelkoša aura, kura tā vien aicina apmeklētājus uzturēties mazliet ilgāk, izpētīt katru to stūrīti, katru logu, katru apslēpto eju... Turklāt, ja sanāk apmeklēt pilsdrupas saulrieta laikā, tās ir brīnišķīgi izgaismotas un romantika gluži vai strāvo caur to senajiem mūriem.

Brīvdienu maršruts: idejas pavasara baudīšanai Kokneses novadā
Foto: Ingus Pugačovs

Pilsdrupās tiek piedāvātas dažādas aktivitātes, piemēram, interaktīvas spēles ar Kokneses novada tematiku – cilvēka lieluma "Cirks", puzle, kā arī domino. Vērts piebilst, ka pilsdrupās ir pieejams audiogids latviešu, krievu, vācu, lietuviešu, igauņu un angļu valodās, kā arī iespējams interesējošos jautājumus vaicāt konsultantiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form