Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Mazsalacā un tās apkārtnē
Foto: Lana Cēse

Mazsalaca ir neliela pilsēta Ziemeļvidzemē, kas sākusi veidoties 19. gadsimta vidū piecu ceļu krustpunktā – vietā, kas pēc toreizējā barona Fītinghofa domām bija vispiemērotākā vieta apdzīvota centra radīšanai. Līdz 1925. gadam Mazsalaca dēvēta senā vāciskā vārdā "Salisburga". Vārds cēlies no pils Salacas krastā, kas līdz vācu krustnešu iebrukumam slējusies iepretim Valtenberģu muižai. Bet ko tur apskatīt? "Tūrisma Gids" padomus vaicāja Mazsalacas informācijas tūrisma centra pārstāvjiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaņākalna dabas taka

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Mazsalacā un tās apkārtnē
Foto: Lana Cēse

Skaņākalna dabas taka atrodas Skaņākalna dabas parka teritorijā. Tā izsenis pazīstama kā iecienīta pastaigas vieta tūristiem un dabas mīļotājiem. Dodoties pa taku, ir iespēja skatīt vairākus neparastus dabas objektus, kas ar savu pievilcību sajūsminās apmeklētājus ikvienā gadalaikā – taka sākas pie Bezdelīgu klintīm un stiepjas aptuveni trīs kilometru garumā gar gleznaino Salacas krastu līdz Skaņākalnam, kas ir ceļotāju iecienīts apskates objekts un kuru vislabāk vērot no Salacas upes labā krasta.

Nepilnus 20 metrus augstā un 90 metrus garā sarkanā smilšakmens klints ne vien izskatās iespaidīgi, bet arī rada unikālu akustisko efektu – neparasti skaidru atbalsi. Skaņākalna atbalss ir vienīgā šāda veida atbalss Latvijā un līdz ar to ir leģendām apvīta un aizsargājama kā svarīgs dabas mantojums, skaidro Mazsalacas tūrisma informācijas centra pārstāvji. Takā līdztekus dabas objektiem – Vilkaču priedei, Eņģeļu alai, Neļķu klintij – var aplūkot cilvēka rokas radītu skaistumu – putnu un rūķu koka skulptūras, skatu platformas un dažādus interaktīvus objektus, kas visvairāk priecēs mazākos parka apmeklētājus. Vairāk par taku lasi te.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form