Ceļā ar Baronu: aicina pievienoties kādā no 700 kilometru gara maršruta posmiem
Foto: Publicitātes foto

Par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc Krišjāņa Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs uzsācis projektu "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu". Viens no būtiskākajiem notikumiem projektā ir Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai atkārtošana, tādēļ Ziedoņa muzejs meklē radošus cilvēkus, kuri gribētu būt mūsdienu Krišjāņi Baroni un veikt kādu no šī ceļa posmiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no Barona sarakstītās ģeogrāfijas grāmatas "Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti" un 1859. gadā veiktā gājiena caur mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritoriju, tapis vairāk nekā 700 kilometru garš pārgājiena maršruts no Tartu (Igaunijā) līdz Kurzemes pilsētai Dundagai. Lai kājāmgājējiem būtu iespēja šo vēsturisko maršrutu veikt mūsdienās, muzeja komanda ir izpētījusi 19. gadsimta kartes un atmiņas par šo gājienu, kā arī kopā ar karšu izdevniecību "Jāņa sēta" izveidota mūsdienu maršruta karte.

"Aktualizējot Krišjāņa Barona personības devumu latviskās identitātes veidošanā, mūsu mērķis ir šo ceļu noiet un izveidot kultūrvēsturisku, kultūrvietām bagātu pārgājiena maršrutu. Aicinām cilvēkus pieteikties, lai veiktu kādu no ceļa posmiem un reizē pastāstītu par Igaunijas un Latvijas dabu, cilvēkiem, vietām mūsdienās," stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende.

Ziedoņa muzeja komandai ir pieredze gājienu organizēšanā, taču šoreiz plānots, ka ceļu gājēji veiks pa vienam vai pāros. Katram mūsdienu Baronam būs vairāki uzdevumi – atrast savas īpašās vietas ceļā, vērot dabu, iemūžināt ceļu fotogrāfijās un izveidot nelielu sava ceļa posma aprakstu. Daži no mūsdienu Baroniem jau ir izvēlēti – Renārs Kaupers būs viens no pirmajiem mūsdienu Baroniem, kurš savu ceļa posmu veiks Igaunijā. Godinot saldumu ražotāja "Laima" 150. gadus, vienu ceļa posmu veiks arī "Orkla Latvija" priekšsēdētājs Toms Didrihsons, lībiete Julgī Stalte, Tartu latviešu biedrības vadītāja Ilze Salnāja-Verva, rakstniece Laima Kota ar vīru un daudzi citi.

Gājiens sāksies 21. augustā no Tartu universitātes vēstures muzeja un noslēgsies 20. septembrī pie Dundagas pils. Līdz 19. jūlijam Ziedoņa muzeja mājaslapā pieejama pieteikumu anketa, lai kļūtu par mūsdienu Baronu. Katrs mūsdienu Barons veiks no 5 līdz pat 40 kilometriem garu ceļa posmu. Gājienam noslēdzoties, mūsdienu Baronu acīm tiks nofiksēta mūsdienu Latvijas un Igaunijas kultūrainava, tādējādi godinot Krišjāni Baronu un viņa devumu Latvijas kultūrā. Kultūras notikumu cikla "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu" ietvaros līdz Barona dzimšanas dienai oktobra beigās plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši pasākumi. Vairāk informācijas te un te.

Tags

Ceļā ar Baronu Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form