Foto: Dabas taka 'Viesatas upesloki' no putna lidojuma
Foto: Andris Jermuts

Dabas un izziņas taka "Viesatas upesloki" ir visai gleznains pastaigu maršruts, kur, dodoties pa to pastaigā, var nolūkoties uz skaisti izvijušos Viesatas upi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dabas taka meklējama Pētertālē, kas atrodas starp Jaunpili un Tukumu, vien nedaudz vairāk nekā 60 kilometrus no Rīgas. Tā ir aptuveni 11 kilometru gara, marķēta un viegli izejama.

Taka ir labiekārtota – tur izveidoti soliņi, kur piesēst, kā arī gar takas malām izvietoti informatīvi stendi un pat spēles, kur stāstīts par apkārtnē sastopamajiem augiem, putniem, zivīm un dzīvniekiem, kā arī par stāvkrastiem un kritalām.

Foto: Dabas taka 'Viesatas upesloki' no putna lidojuma
Foto: Andris Jermuts

Tā kā taka ir visai gara, iespējams izvēlēties, vai noiet tikai daļu maršruta, vai arī pieveikt to godam. Taču jebkurā gadījumā jāatceras, ka takas piektais kilometrs apbalvos ar skaistu skatu – tur atrodams Spuņņakmens, kas ir viens no Latvijas dižakmeņiem.

Foto: Dabas taka 'Viesatas upesloki' no putna lidojuma
Foto: Andris Jermuts

Šī dabas taka ir skaista visos gadalaikos – vasaras zaļumā, rudens košumā, pavasara vizbulīšu ielenkumā un, protams, arī ziemas baltumā.

Citas idejas, kur šajā laikā doties nesteidzīgā pastaigā, meklē te, bet turpinājumā fotogrāfa Andra Jermuta iemūžinātā ziemas pasaka Viesatas dabas takā no putna lidojuma.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas taka Pārgājieni Latvija Tukums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form