Foto: Kolkas rags no dažādām attāluma perspektīvām

Foto: Kolkas rags no dažādām attāluma perspektīvām
Foto: Ikars Kubliņš

"Viena no Latvijas intriģējošākajām dabas pērlēm – Kurzemes tālākais ziemeļu punkts, divu jūru satikšanās vieta," par Kolkas ragu stāsta fotogrāfs Ikars Kubliņš, kurš iemūžinājis šo vietu.

"Šajos foto rags redzams no trim dažādām attāluma perspektīvām – apmēram pārsimts metru pirmajā bildē, kas uzņemta ar dronu, desmitiem kilometru otrajā foto, kas uzņemts pa lidmašīnas logu, un dažu metru klātbūtnē pārējās fotogrāfijās.

Kolkas rags ir nemitīgi mainīgs. Šobrīd jūra "apēdusi" tā smaili, un par raga galu uzskatāms akmeņiem iezīmētais placis, taču brīžiem jūrai atkāpjoties, Kolkas rags var krietni paplašināties un atklāt daļu no savādā zemūdens sēkļa, kas aizstiepjas jūrā vairākus kilometrus, līdz pat vietai, kur uz papildu uzbērtas paaugstinājuma saliņas uzbūvēta Kolkas bāka (uzmanīgi ieskatoties pirmajā foto, tā redzama jūrā, kreisajā bildes daļā kā mazs punkts).

Kolkas rags ir ar bagātu vēsturi – tas allaž bijis kuģotājiem bīstams, uz minētā sēkļa uzskrējuši daudzi kuģi, kļūstot par vieglu laupījumu jūras pirātiem, kas te ar nolūku "patrulējuši". Tāpat šī nav arī vieta, lai peldētos – satiekoties Rīgas jūras līča un Baltijas jūras ūdeņiem, te veidojas bīstami straumju virpuļi," stāsta fotogrāfs.


Vairāk interesantu vietu fotogrāfijas un aprakstus iespējams skatīt lapā "Fotovietas.com". Sekot līdzi jaunākajiem ierakstiem var arī feisbuka lapā "Latvijas sirdspuksti".

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl