Foto: Saldū uzstādītas septiņas bronzas skulptūras
Foto: Publicitātes foto

Saldus – Jaņa Rozentāla pilsēta. Un šogad mākslinieka 155. jubilejas gads. Pateicoties atbalstītājiem, ir tapusi brīnišķīga dāvana pilsētai, tās iedzīvotājiem un viesiem – uz Saldus Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskās baznīcas kāpnēm uzstādītas septiņas bronzas skulptūras dabīgā lielumā, kas atveido tēlus no Jāņa Rozentāla gleznas "Pēc dievkalpojuma".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bronzas skulptūras tapa ar uzņēmēju atbalstu – fonda "Mākslai vajag telpu" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns un Saldus novada uzņēmējs Argods Lūsiņš ziedoja ievērojamas naudas summas šo skulptūru izveidei, pastāstīja Saldus sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Šteina. Piektdien, 7. maijā, atbalstītāji un arhibīskaps Jānis Vanags ieradās Saldū, lai klātienē apskatītu uzstādītās skulptūras, kas sāk savu dzīvi kā patstāvīgas mākslas vērtības, kļūstot par vienu no Saldus atpazīstamības simboliem.

Idejas autore, Saldus novada būvvaldes vadītāja, Ingrīda Andersone pastāstīja, ka septiņi tēli tika izvēlēti, lai atspoguļotu dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus – māti Lavīzi un tēvu Miķeli. Kā zināms, Rozentāls aizvadījis daudzas svētdienas pie Saldus baznīcas, vērodams baznīcēnus, fotografējot un skicējot izvēlētos tipus. Tēli gleznoti no realitātē dzīvojušiem un Rozentālam labi zināmiem cilvēkiem. Pirms 127 gadiem gleznā iemūžinātie novada cilvēki tagad pārtapuši bronzas skulptūrās un nostājušies blakus, kā reālas vēsturiskas personas. Skulptūras radījis tēlnieks Sandis Aispurs.

No 7. maija bronzas skulptūras apskatāmas novada iedzīvotājiem, pilsētas viesiem un mākslas baudītājiem.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form