Jūrtakas un Mežtakas pārgājienu maršrutus pagarinās Kurzemē un Lietuvā
Foto: DELFI

Mežtaka un Jūrtaka ir populāri garās distances pārgājienu maršruti, kas no Rīgas ved gar Baltijas jūras piekrasti, skaistākajiem mežiem Latvijā un Igaunijā, un iekļaujas Eiropas garo distanču pārgājienu e-maršrutos E9 un E11. Šovasar takas veidotāji sāk paplašināt pārgājienu maršrutus arī dienvidu virzienā – Kurzemē un Lietuvā, pastāstīja Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada 1. jūnijā uzsākts projekts LLI-448 "Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā". Pateicoties tam, 2022. gadā Mežtaka un Jūrtaka šķērsos jau visas trīs Baltijas valstis – Lietuvu, Latviju un Igauniju, maršrutu kopgarumam sasniedzot ap 3450 kilometrus.

Pārgājienu maršrutu gaita

Mežtaka būs savienota ar Rīgas-Tallinas Mežtakas maršrutu, kas pašlaik tiek ieviests saskaņā ar Centrālā Baltijas Jūras Reģiona programmas projektu Nr. 779 "Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka"".

Mežtakas pagarinājums tiks veidots cauri Kurzemei – Abavas senlejas dabas parkam, Kuldīgai, Aizputei, Priekulei, bet Lietuvā – cauri Žemaitijas nacionālajam parkam un Žemaitijas etnogrāfiskajam reģionam, ainaviskajiem reģionālajiem parkiem. Taka izlocīsies gar gleznainajiem Nemunas krastiem un šķērsos etnogrāfisko Dzūkijas reģionu. Plānots, ka Mežtakas garums Kurzemē un Lietuvā kopā sasniegs ap 2060 kilometrus, bet veikšanai nepieciešamais laiks – ap 82 dienām.

Jūrtakas jaunais posms pagarinās esošo Jūrtaku, kas iet no Tallinas caur Rīgu līdz Nidas ciemam Latvijā un ir izveidota Igaunijas-Latvijas programmas projektā Nr. 22 "Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā".

Jūrtaku plānots pagarināt no Latvijas-Lietuvas robežas gar visu Lietuvas piekrasti un Kuršu kāpām līdz Lietuvas un Kaļiņingradas apgabala robežai, kā arī ietverot Kuršu jomas austrumu krastu līdz Nemunas deltai un Rusnes salai (ieskaitot). Jūrtaka tiks pagarināta par aptuveni deviņām dienām un 190 kilometriem, tādējādi tās garums sasniegs ap 1390 kilometrus, bet veikšanai nepieciešamais laiks – ap 69 dienām.

Abos maršrutos katru dienu varēs veikt arī kā atsevišķu, 15-20 kilometru garu pārgājienu, kam norādītas nakšņošanas vietas, ēdināšanas un citi pakalpojumi tūristiem.

Iespēja pievienoties maršruta apsekojumiem

No šī gada jūnija līdz septembra beigām notiks Jūrtakas un Mežtakas apsekojumu pārgājieni, kuros ikviens ir aicināts piedalīties (12 – 27 km dienā). Jūrtaku un Mežtaku visā garumā ies un gājienus veiks "Lauku ceļotāja" eksperts Juris Smaļinskis. Apsekojuma pārgājienu laikā katrai dienai tiks veidoti detalizēti maršruta apraksti, kas projekta gaitā būs pieejami Jūrtakas un Mežtakas ceļvedī un interneta vietnē. Pēc iepriekšējās Mežtakas un Jūrtakas apsekojumu pieredzes, "Lauku ceļotājs" ir sagatavojis atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem - kad, kur, cikos, kā, no kurienes, līdz kurienei, kā tik veikti pārgājieni utt. Atbildes atrodamas šeit.

Līdz 2021. gada jūnijam, iesaistot vietējo sabiedrību, pašvaldības un uzņēmējus, ir paredzēts dabā apsekot visu maršruta teritoriju un maršrutu marķēt dabā, uzstādīt informācijas stendus un norādes zīmes.

Pārgājienu maršrutu informācija

Maršruti ir paredzēti plašai mērķauditorijai: aktīviem tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures entuziastiem, tāpat arī vietējiem un ārvalstu tūristiem. Pārgājienu plānošanai tiks izdots ceļvedis latviešu, lietuviešu, angļu, vācu un krievu valodās, un tūrisma karte. Neizpaliks arī interneta vietne, kur jaunais maršruts būs apskatāms gan visā garumā, gan pa vienas dienas posmiem.

Šobrīd maršrutu izveidei var sekot sociālajā tīklā Mežtakas sociālajos tīklos un Jūrtakas kontā. Pilna Mežtakas un Jūrtakas informācija – pārgājiena dienu apraksti un kartes – atrodama šeit.

Tags

Dabas taka Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form