Vienas dienas izbraukuma maršruts pa krāšņo Kurzemi
Foto: Publicitātes foto

Kurzeme ir ievērojama ar saviem gleznainajiem skatiem. Tā asociējas ar Baltijas jūras šalkoņu, priežu siliem, kāpām, ievērojamajiem stāvkrastiem. Kurzeme atpūtniekiem piedāvā plašas laika pavadīšanas iespējas, arī dodoties vienas dienas maršrutā: Jūrmala – Ķemeri – Tukums – Jaunmoku pils – Talsi ir iespējams iepazīt nelielu daļiņu no šī skaistā reģiona.

Vairāk nekā tikai pludmale - vietas, ko vēl apskatīt un izbaudīt Jūrmalā

Vienas dienas izbraukuma maršruts pa krāšņo Kurzemi
Foto: LETA

Maršrutu pa Kurzemi var sākt Jūrmalā. No Rīgas brauciet pa Jūrmalas šoseju. Iebraucot pilsētā, neaizmirstiet iegādāties caurlaidi - tās cena 2 euro. Ja dodaties uz Ķemeriem, Kauguriem vai to Jūrmalas daļu, kas ir Lielupes pusē līdz dzelzceļam, iebraucot no Slokas, caurlaide nav jāiegādājas.

Uz Jūrmalu ved arī vecākā elektriskā dzelzceļa līnija Latvijā un pat mūsdienās tas ir ērtākais un lētākais nokļūšanas veids Jūrmalā, turklāt pa ceļam var apskatīt brīnišķīgas arhitektūras pērles – vecās dzelzceļa stacijas, piemēram, 1913 .gadā celto Lielupes dzelzceļa stacijas ēku, ko līdz 1932.gadam sauca par "Buļļiem" tāpat kā visu rajonu, vai dzeltenbrūno Pumpuru stacijas ēku, ko kādreiz dēvēja par "Melluži 1".

Slokas ezeru pastaigu taka

Pie ceļa, pa kuru dosieties uz Ķemeriem, ir "paslēpies" Slokas ezers un tā pastaigu taka. Dodoties pa Slokas ezeru pastaigu taku, pa ceļam var apskatīt vairākus interesantus objektus: mitros mežus pie Vēršupītes, sēravotu pie Slokas ezera, lielo akmeni, kā arī purva ezerus. Ir iespēja uzkāpt arī skatu tornī, no kura var vērot dažādu putnu sugu pārstāvjus. Iespējams, ka ieraudzīt arī Ķemeru nacionālā parka simbolu baltmugurdzeni.

Takas sākums un beigas atrodas Slokas ezera krastā. Tur ir paredzēta vieta auto novietošanai un piknikam. Takas garums ir 3,1 kilometrs.

Savukārt par citām dabas takām dažādām gaumēm, ko apskatīt Jūrmalā, lasiet šeit.

Ķemeri dabas vērtību glabātāja un sargātāja

Vienas dienas izbraukuma maršruts pa krāšņo Kurzemi
Foto: DELFI Aculiecinieks


Turpinot braucienu pa Kurzemi, dodieties uz Ķemeriem. Pa ceļam varat apstāties Kauguros un apskatīt kapteiņa Zolta pieminekli gandrīz pie pašas jūras. Savukārt Ķemeros noteikti jāpaviesojas Ķemeru nacionālajā parkā vai jāapskata kāds no sēravotiem, ar ko šī vieta ir tik ļoti pazīstami.

Sēravoti

Uz Ķemeriem var doties ne vien atpūtas braucienā, bet arī smelties spēku un veselību, jo sešus kilometrus no Ķemeriem atrodas ezeri un purvi, kas bagāti ar sēravotiem. Tie zināmi, pateicoties avotu ūdens dziednieciskajām īpašībām. Precīzu to atrašanās vietu un karti var iegūt Ķemeru tūrisma informācijas cenrtā Ķemeru stacijā. Ja brauciet ar vilcienu, no turienes visērtāk sākt Ķemeru apskati.


Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru nacionālais parks sevī glabā nozīmīgas dabas vērtības, piemēram, neskartus sūnu purvus, mežus, priežu kāpas jūras piekrastē, zāļu purvus. Tur var sastapt dažādu retu un apdraudētu dzīvnieku sugu pārstāvjus: vilku, lūsi, ūdri, melno stārķi, jūras ērgli un citus. Parkā aug arī vairāk nekā 90 aizsargājamo augu sugu.

Vairāk par to, ko apskatīt Ķemeru nacionālajā parkā lasi šeit: kemerunacionalaisparks.lv

Bijusī Ķemeru viesnīca

Ķemeru viesnīcu mēdz dēvēt arī par Balto kuģi, jo tā ir iespaidīga liela un balta celtne. Latvijas brīvvalsts laikā tā bijusi viena no lielākajām celtnēm. Ēku pabeigts būvēt 1936. gadā. Savulaik tajā tika piedāvāti ārstnieciskie pakalpojumi. Līdz mūsdienām ir daļēji saglabāts celtnes 30. gadu interjers, tomēr šobrīd to apskatīt iespējams vien no ārpuses.

Kā nokļūt?

Ķemeros var nokļūt, arī braucot ar vilcienu maršrutā Rīga – Ķemeri (izpētiet vilcienu kustības sarakstu, jo vilciens uz šo staciju nekursē tik bieži kā uz Jūrmalas sākumu). Tāpat var braukt ar vilcienu līdz Slokai un tālāk turp doties arī ar autobusu maršrutā Sloka – Ķemeri – Sloka vai mikroautobusu maršrutā Bulduri – Ķemeri – Bulduri.

Vairāk par to, ko apskatīt Ķemeros un kā tur pavadīt laiku, skaties: kemeri.lv.

Tukums – pilis, apskates objekti un brīnišķīga daba

Vienas dienas izbraukuma maršruts pa krāšņo Kurzemi
Foto: DELFI Aculiecinieks


No Ķemeriem maršruts tālāk ved uz Tukumu. Tā ir pilsēta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu. Arī Tukumā ir noteikti jāapstājas un jāapskata tādas vietas kā Tukuma mākslas muzejs, Audēju un Salmu darbnīca, Durbes pils un tās parks un citas ievērojamas vietas.

Kā nokļūt?

Līdz Tukumam ērti nokļūt ar personīgo autotransportu. Tāpat var atbraukt arī ar sabiedrisko transportu – autobusu vai elektrovilcienu, kas kursē teju ik stundu. Aktīvie un "zaļi" domājošie ceļotāji uz Tukumu piemērotos laika apstākļos labprāt dodas ar velosipēdu no Jūrmalas vai Rīgas. Rīdzinieki iecienījuši "Train&Bike" ceļošanu: personīgais velosipēds vilcienā un, izkāpjot, piemēram, Ķemeros, dodies uz Tukumu!

Par to, ko apskatīt šajā pilstā, lasīt vairāk šeit.

Jaunmoku pils

Vienas dienas izbraukuma maršruts pa krāšņo Kurzemi
Foto: Tanja-Jegorova.No Tukuma tālāk brauciet uz Jaunmoku pili, kas atrodas turpat Tukuma novadā. No Tikuma apļa jābrauc pa Ventspils šoseju, un labajā pusē jau drīz ieraudzīsiet pili.

Pils ir ar bagātu vēsturi – tā celta 1901. gadā un ir viena no Latvijas arhitektūras šedevriem. Pils ir būvēta neogotisko stilu apvienojot ar jūgendstila elementiem. Pilī var apmeklēt muzeju, dodoties piedāvātajās ekskursijās vai izmantojot citus pakalpojumus, jo mūsdienās tā ir izveidota kā lieliska atpūtas vieta. Apskatei izstādītas arī mežsaimniecības un dabas ekspozīcijas.Interesants apskates objekts ir mednieku trofejas.

Jaunmoku pilī ir iespēja arī pēc izglītojošām ekskursijām un patīkamas atpūtas ieturēt gardu maltīti pils restorānā.

Vairāk par pils piedāvātajām atpūtas iespējām var skatīt šeit: jaunmokupils.lv

Kā nokļūt?

Jaunmoku pils atrodas Tukuma novadā, Tumes pagastā. Tā ir 75 kilometru attālumā no Rīgas, autoceļa Rīga – Ventspils malā. Gar to brauc Ventspils un Kuldīgas autobusi.

Deviņu pakalnu pilsēta Talsi

Vienas dienas izbraukuma maršruts pa krāšņo Kurzemi
Foto: Delfi Foto


Kā galapunkts vienas dienas maršrutam pa Kurzemi ir Talsi. Pilsēta ir bagāta ar gleznainiem un atmiņā paliekošiem skatiem. Esot tur, noteikti ir jāapskata Talsu ezera promenāde, teiku apvītais Talsu pilskalns, Ķēniņkalns. Pilsētas centrā ir vairākas jaukas vietas, kur ieturēt maltīti, bet jūnija sākumā (2017. gadā - 3. jūnijā) Tiguļkalnā notiek brīnumjauki brīvdabas koncerti.

Lasīt vairāk

Source

Tūrismagids

Tags

Ķemeri Kurzeme Talsi
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form