Kocēnu novadā pudeles pārtapušas izgaismotos vides mākslas objektos
Foto: Nauris Vasiļevskis

24. aprīļa pievakarē ne viens viens autobraucējs, pārvietojoties pa autoceļu A3, netālu no pagrieziena uz Kocēniem esošajā pļavā pamanīja neparastus objektus. Kocēnu novada pašvaldība, sadarbojoties ar radošo organizāciju "Balts uz melna" un "ZAAO", bija izvietojusi desmit izgaismotus vides mākslas objektus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt no 27. aprīļa līdz pat 30. aprīlim katru vakaru no pulksten 20.30 līdz pusnaktij mākslas objekti apskatāmi Kocēnu novada Dikļos, pie kultūras centra, pastāstīja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Vides mākslas objektu tapšanā izmantots vairāk nekā tūkstotis PET pudeļu, ko šim mērķim no 30. marta līdz 15. aprīlim sešos "ZAAO" konteineros visos Kocēnu novada pagastos bija ievietojuši iedzīvotāji. Interesenti bija aicināti tajos nogādāt tīras, nesaspiestas PET pudeles, lai vēlāk tās kļūtu par mākslas objektiem jeb unikālām vides instalācijām. Jāatzīmē, ka visaktīvākie akcijas dalībnieki bija Dikļu pagastā.

Akcijas "Dod otru iespēju PET pudelei un radi mākslas objektus" mērķis simboliski sasaucās ar Lielās talkas ideju un akcijas sadarbības partneru "ZAAO" darbības mērķi – saudzēt un nepiesārņot dabu, izlietotajam iepakojumam dot otru iespēju – šoreiz tam pārtopot par krāsainiem mākslas objektiem, kas izrotā vidi un vienlaikus rosina domāt par videi draudzīgu dzīvesveidu.

Aplūkojot vides mākslas objektus, Kocēnu novada domes pārstāvji aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form