Kultūras pils 'Ziemeļblāzma' parkā uzmirdzēs īpašs 'Neona dārzs'
Foto: Rasma Isajeva

No 29. janvāra līdz 8. februārim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma" parka multifunkcionālajā laukumā būs skatāms pils radošās komandas – režisora un mākslinieciskā vadītāja Kārļa Anitena, mākslinieku Rasmas Isajevas un Matīsa Maksimova, gaismu mākslinieka Kristapa Kalnieša kopīgi veidotais gaismas objekts "Neona dārzs".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šī ziema aizrit sapņos par eksotiskām zemēm, aizjūru dārziem un ceļošanas alkām, tāpēc eksotiskām fantāzijām ļāvāmies arī mēs. Taču nekur tālu no sevis nevar aizbēgt, un košā neona dārza pamatā zinātāji atpazīs "Ziemeļblāzmas" vasaru ar krāšņajiem peoniju ziediem. Vēlamies gaismas objekta apmeklētājos radīt smaidu, jo smaids un mīlestība ir vislabākās zāles pret nogurumu un kreņķiem. Mīlestības domu graudus no 1. februāra varēs atrast arī mūsu tējas namiņa ekspozīcijā "Vakcīna labākai dienai"," stāsta Kārlis Anitens.

Režisora iecerēto gaismas objektu veido gaismu atstarojošu krāsu tehnikā radīts Matīsa Maksimova sienas zīmējums, Rasmas Isajevas dekorācijas un Kristapa Kalnieša gaismu režija. Par iedvesmu visai radošajai komandai kalpojusi savulaik populārās grupas "M People" dziesma "Fantasy Island", kuras vēstījums lieliski sasaucas ar pandēmijas laiku un vērtībām, kas stāv pāri nelaimēm. "Mums gribējās, ka arī spēles laukumā skan šī dziesma, tomēr lai neveicinātu ļaužu drūzmēšanos, gaismas objektu neapskaņosim. Taču apmeklētājs videoprojekcijā uz laukuma saņems norādi, kā ar savas viedierīces palīdzību mūsu stāstam pievienot arī muzikālo baudījumu. Maksimāla efekta baudīšanai vajadzētu līdzi paņemt austiņas," skaidro Kristaps Kalnietis.

Objektu būs iespējams apskatīt arī dienas gaišajā laikā, taču savu īsteno mirdzumu un norādes par ceļu uz mūziku tas iegūs diennakts tumšajā laikā – objekts skatāms katru dienu no pulksten 17 līdz 21.

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" aicina pastaigas laikā parkā ievērot valstī noteikto divu metru distancēšanos, lietot mutes un deguna aizsargmaskas, būt atbildīgiem pret sevi un citiem. Lielas drūzmēšanās gadījumā var nākties pārtraukt gleznas izgaismojumu un eksponēšanu. Projektu īstenotāji lūdz iedzīvotājus šajā situācijā būt saprotošiem un ievērot nedrūzmēšanās prasības.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Latvija Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi