Lieliska vieta dabas baudīšanai: Babītes pilskalns
Foto: F64

Babītes pilskalns pēc teritoriālā plānojuma atrodas Jūrmalas pilsētas teritorijā, taču turpat atrodas arī robeža ar Babītes novadu. Tā ir lieliska vieta, lai izbaudītu mieru un pabūtu dabā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Babītes pilskalns jeb Poļu kalns atrodas starp Lielupi un Babītes ezeru, Rīgas–Ventspils šosejas kreisajā pusē pie Varkaļu kanāla, pavisam netālu no Rīgas.

Kā iepriekš skaidroja "Tūrisma Gids", tas ir deviņus metrus augsts kalns, kas nu jau apaudzis ar kokiem, bet pie tā novietotas norādes un informācijas stends. Babītes pilskalns ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis.

13. gadsimtā šeit svarīgo tirdzniecības ceļu malā atradās viens no Sēlijas un Zemgales bīskapijas pārvaldes centriem – Babates jeb Svētās Marijas pils (1219–1228).

Ar citiem pilskalniem Latvijā iespējams iepazīties šeit, bet turpinājumā neliela foto pastaiga pa Babītes pilskalnu.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form