Maģiski foto: Ziemeļblāzmas izrotātas debesis Jūrmalas pusē

Maģiski foto: Ziemeļblāzmas izrotātas debesis Jūrmalas pusē
Foto: Artis Veigurs

Īpaši skaistu ziemeļblāzmu naktī uz 5. novembri sanācis iemūžināt fotogrāfam Artim Veiguram. Maģiskajās krāsās debesis iekrāsojušās Jūrmalas apkārtnē – Jaunķemeros un Slokas ezera apvidū. Kā min fotogrāfs, šoreiz ziemeļblāzmu nedaudz bija iespējams saskatīt pat ar neapbruņotu aci.

Maģiski foto: Ziemeļblāzmas izrotātas debesis Jūrmalas pusē
Foto: Artis Veigurs

Gar Slokas ezeru, kur arī iemūžinātas skaistie mirkļi, ved lokveida taka. Tās garums ir aptuveni trīs kilometri. Taka vijas gan gar ezera krastu, gan cauri mežam. Pastaigājoties var apskatīt dažādus meža tipus – sākot ar kāpu un priežu sauso ainavu un beidzot ar pavasarī applūstošām, romantiskām melnalkšņu audzēm. Slokas ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas, un tā ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta. Putnu vērošanai Slokas ezera krastā slejas pat peldošs putnu vērošanas tornis, kas redzams arī fotogrāfijās.

Ko vēl apskatīt, ja ceļi veduši uz Jūrmalas pusi, meklē te.

Kāvi jeb ziemeļblāzma ir atmosfēras augšējo slāņu spīdēšana, gaisa molekulām mijiedarbojoties ar Saules vēja daļiņām. Ziemeļblāzma tiek dēvēta arī par "Aurora borealis" ziemeļu puslodē, par "Aurora australis" dienvidu puslodē.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl