Maz zināmais Oļupītes ūdenskritums, kas pārsteidz ar ūdeni 'aprijošu' plaisu
Foto: F64

Pavasaris nudien ir īstais laiks ūdenskritumu izpētei. Tie šajā laikā tie ir daudz brangāki un piedāvā daudz krāšņākas ainavas. Tāds ir arī Oļupītes ūdenskritums, kas atrodas Kuldīgas novadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš "Tūrisma Gidam" stāstīja Latvijas apceļotāja Zaiga Kaire, ūdenskritums ir neliels, vien 0,6 metrus augsts un 3,4 metrus plats, tomēr interesants un ainavisks. Ja ziemā tas greznojas skaistās ledus rotās, tad pavasarī šis dabas objekts ir vizbulīšu ieskauts.

Ūdenskritums ir unikāls ar to, ka ūdens vēl pirms pašas kaskādes pirmo reizi "pazūd" kādā plaisā, zem pārkares radot vēl vienu mazu, taču apbrīnojamu ūdenskritumu.

Maz zināmais Oļupītes ūdenskritums, kas pārsteidz ar ūdeni 'aprijošu' plaisu
Foto: F64

Kā liecina pieejamā informācija, tur kādā nolauztā kokā meklējams arī geokeša slēpnis.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Iespaidīgi ūdenskritumi Latvija Kuldīga Dabas objekti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam