Pasaules apceļotājs ar guļus stāvokļa velosipēdu ciemojas Cēsīs
Foto: Privātais arhīvs

Cēsis ir ļoti skaista pilsēta, kas laipni uzņem savus viesus, saka pasaules apceļotājs Rons Makgeritijs (Ron McGerity). Makgeritijs ir no Bostonas un apceļo pasauli īpašā, speciāli ražotā guļus stāvokļa velosipēdā. Patlaban viņam aiz muguras esot jau vairāk nekā 120 000 kilometru, kas tiek mēroti sešu līdz astoņu mēnešu tūrēs jau kopš 1995.gada.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceļotājam pašlaik ir 61 gads un viņš pats mājo Ženēvā, Šveicē. Tur arī iesaistījies labdarības fondā "Caritas", kura vārdā viņš darbojas kā "miera vēstnesis", iegriežoties pilsētās visā pasaulē, tiekoties ar pilsētu galvām un nododot tām vēstījumu, kas aicina izbeigt jebkāda veida diskrimināciju, vardarbību un cilvēku izmantošanu.

"Ģimene mani ne obligāti saprot, taču atbalsta," atzīst Makgeritijs, taču, vaicāts, kas pārbraucienos ir visgrūtākais, sniedz negaidīti praktisku atbildi "visgrūtāk ir tad, kad līst un ir samirkušas pēdas," Rons saka smejoties, piebilstot, ka parasti cilvēki, uzdodot šo jautājumu, gaida dramatiskāku atbildi.

Savā mūžā viņš redzējis daudz valstis un pilsētas, un par Latviju saka, ka šī ir valsts, kas ātri attīstās, jo šķērsojis to arī iepriekš. "Vēl visus panāksiet," viņš norāda, akcentējot, ka arī Cēsis ir ļoti skaistas, un piedzīvotā viesmīlība esot pasaules līmenī, tāpēc viņš esot pārliecināts, ka, neskatoties uz mazo iedzīvotāju skaitu, Cēsis spēs piesaistīt investorus, kuri noteikti sakārtošot arī tos graustus, ko gadījies redzēt.

Cēsīs viņš iegriezās, lai tiktos ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un pievienotu viņa vizītkarti un autogrāfu savai kolekcijai.

Šīs tūres ceļu viņš sācis Šveicē, turpinot to cauri Vācijai, Čehijai, Polijai, Kaļiņingradai, Lietuvai un nu Latvijai. Tālākais ceļš viņu vedīs uz Igauniju, iespējams, Somiju, un to plānots noslēgt Krievijā, braucot gar Volgas upes krastu vairāk nekā 4000 kilometru garumā līdz Astrahaņai. 

Lai turpinātu ceļu, katrā pilsētā Ronam jāatrod sponsori, kas būtu gatavi viņu izmitināt. Cēsīs tie bijuši viesnīca "Kolonna". Kā viņš pats saka, ja diena izdodas nomīties 100 kilometrus, tad sponsoru atrašana parasti grūtības nesagādājot. "Tas laikam ir karmisks atalgojums," smejas sirmais vīrs, kurš jau kaļ plānus nākotnes tūrei - šoreiz uz Austrāliju.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ceļojums Cēsis Velosipēdi Velosipēdists
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form