Teiksmainā Embūte: vieta, kur meklēt kokvardes, naktsvijoles un seno kuršu varenību
Foto: Gravu nogāžu meži Embutē. Foto: M. Ramša

Dabas parks “Embūte” ir viena no ainaviski skaistākajām dabas teritorijām Kurzemē. Ziedošu pļavu klātos paugurus un ielejas, mežiem aizaugušās gravas, upītes un dīķus ar kurkstošām kokvardēm tūristam vēl pievilcīgāku padara Embūtes teiksmainā pagātne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tūristus Embūtē sagaida labi aprīkots informācijas centrs, stendi, senajiem kuršiem veltītas koktēlniecības skulptūras, dabas taku laipas, skatu laukums un tiltiņš, kas ļauj šeit labi orientēties un izbaudīt atpūtu. Embūtes tūrisma informācijas centrā vērts iegriezties un uzzināt par Induļa un Ārijas mīlas stāstu, kā arī par seno kuršu zemi Bandavu. Vecā pilsmuižas ēka, kurā atrodas informācijas centrs, kopā ar pilsdrupām līdzās esošajā kalnā un baznīcas drupām turpat netālu, rada mazliet smeldzīgu noskaņu, apjaušot, ka šos dižos notikumus cilvēku dzīvēs, esam nokavējuši vismaz par gadsimtu. Taču daba mūs gatava veldzēt joprojām.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Kurzeme Kurzeme Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form