Turaidā atklās atjaunoto muižas vagara klēti
Foto: Publicitātes foto

Turaidas muzejrezervātā 18. septembrī plkst. 14.00 atklās restaurēto vagara mājas klēti, informē muzejrezervāta pārstāve Anda Skuja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atklāšanas pasākumā, novērtējot paveikto, etnogrāfs Mārtiņš Kuplais iepazīstinās ar tautas celtniecības iezīmēm Latvijā 19. gadsimtā. un 20. gadsimta sākumā, bet etnogrāfs Uģis Niedre stāstīs par muižas vagaru pienākumiem un darbību Vidzemē. Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja Līga Kreišmane izrādīs muzejrezervāta atklāto krājumu vagara mājas klēts telpās. Noslēgumā būs iespēja neformālā gaisotnē uzdot jautājumus vēstures ekspertiem un sadziedāties ar vietējiem muzikantiem no folkloras kopas "Senleja".

Šajā gadā noslēdzies Turaidas muzejrezervāta, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un SIA "Balga" kopīgs projekts - Turaidas muižas vagara mājas klēts restaurācija. Projekta mērķis ir izcilas koka arhitektūras ēkas saglabāšana, turpinot Turaidas muižas saimnieciskās apbūves kompleksa restaurāciju.

Vagara mājas klēts atrodas Turaidas vēsturiskajā centrā. Tā būvēta 1901. gadā kā divdaļīga guļbaļķu konstrukcijas klēts kompleksā ar galveno tai piederīgo muižas vagara māju. Turaidas muižas vagara mājas klēts ir viena no autentiskām Turaidas muižas kompleksa ēkām. Klēts ir maz pārbūvēts 20. gadsimta sākuma celtniecības piemineklis, kurš saglabājis gan celšanas laika apjomu un konstrukcijas, gan virkni sākotnējo būvelementu. Muižas saimnieciskās apbūves kompleksam piederīga ir ne vien vagara mājas klēts, bet arī to ietverošā teritorija, ko jau vēsturiski veidojis košumdārzs mājas austrumu pusē un abu ēku iedzīvotāju apsaimniekots augļu – sakņu dārzs ēkas rietumu pusē.

Tags

Brīvdabas muzejs Turaida
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form