Zivju skulptūras un taktils stends – jaunumi Būšnieku ezera dabas takā
Foto: O.Jūra

Šopavasar Būšnieku ezera dabas taka piedzīvo ievērojamu infrastruktūras pilnveidošanu. Takā uzstādīts jauns taktilais stends, norāžu zīmes, attīrīta un sakārtota vide, kā ezera rietumu daļā dabas taka tiks papildināta ar septiņām stilizētā formā atveidotām zivju skulptūrām, informē Ventspils tūrisma informācijas centra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dabas taka kļuvusi par vienu no iecienītākajiem aktīvās atpūtas objektiem pastaigu mīļotājiem, skrējējiem un velobraucējiem. 2020. gadā Būšnieku dabas takas apmeklētāju skaits palielinājies par 66 procentiem, kas nozīmē, ka taku apmeklējuši 26 tūkstoši apmeklētāju.

Būšnieku ezera takā uzstādīts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Dabas pieejamība visiem" (Nature Access/NatAc) projektā izstrādātais izzinošais taktilais informācijas stends. Jaunais stends uzstādīts takas malā, ejot no Talsu ielas auto stāvlaukuma pa labi. Stendā atveidota iztaustāma takas līnija, pieejamie objekti, kā arī iestrādātas trīs organiskā stikla dzīvnieku figūras. Kartē detalizēti norādīta vides pieejamība apmeklētājiem ratiņkrēslos, celiņa virsmas seguma slīpuma maiņa, ugunskura, peldvietu, stāvlaukuma un citi noderīgi apzīmējumi. Tāpat uz plāksnes ir pieejama informācija ne tikai par Būšnieku ezeru un taku ap to, bet arī par apkārt esošo dabu, tajā sastopamiem dzīvniekiem, putniem un ezerā mītošajām zivīm.

Lai Būšnieku ezera apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties, Staldzenes ielā, pirms Laivu bāzes, uzstādīta jauna norāžu zīme, norādot takas sākuma virzienu pa meža celiņu, kas ved gar Veselības taku un gājēju laipu ar skatu platformu putnu vērošanai. Vēl plānots uzstādīt nelielas norāžu zīmes ar vides pieejamības simboliem.

Lai dažādotu ezera pastaigu, pavisam drīz dabas taka tiks papildināta ar septiņām zivs koka skulptūrām. Lielākā no tām būs 115 centimetrus gara līdaka, pēc tās seko 90 centimetru garš līnis un plaudis. Lielajām zivīm pievienosies arī mazākas – rudulis, karūsa, asaris un rauda.

Vairāk informācijas par dabas taku šeit.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam