Šarms un varenība: brīnišķīgākās pilis Dānijā
Foto: Shutterstock

Liela daļa Dānijas apmeklētāju, arī paši dāņi ir pārliecināti, ka valsts ir slavena ar savu grezno ziemeļu virtuvi, skaistu un askētisku dizainu, sakoptām pilsētām, vējainiem krastiem, kā arī ar riteņbraucējiem un gājējiem piemērotu un pielāgotu vidi, kas to padara par vienu no laimīgākajām valstīm pasaulē. Bet šajā valsī ir vēl kāds tūristu magnēts – pilis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz pat mūsdienām šai nelielajai Skandināvijas valstij ir iespaidīga piļu kolekcija, sākot no pamestiem salu cietokšņiem un beidzot ar Šekspīra cienīgiem karaliskajiem mājokļiem, kā arī elegantām ūdens ieskautām pilīm un nomaļām lauku pērlēm.

Iedvesmojoties no CNN, piedāvājam iepazīties ar iespaidīgākajām Dānijas pilīm.

Kronborgas pils


Ja esi Viljama Šekspīra fans un esi iepazinies ar vienu no viņa populārākajiem darbiem, proti, "Hamletu", tad Kronborgas pils (titulattēlā) tev nebūs sveša – tur risinājušies lugas notikumi, skaidro CNN. Tomēr tā ne tikai ir perfekta vieta, ko apciemot Šekspīra faniem, bet arī apbrīnojams apskates objekts ikvienam.

Iespaidīgais UNESCO aizsargātais cietoksnis slejas virs šaurās Ēresundes, proti Dānijas un Zviedrijas robežas, tikai četru kilometru attālumā no Zviedrijas. Pils ir pilna ar noslēpumainiem gaiteņiem un ejām.

Pils būvēta 15. gadsimtā. Tas bija būtisks robežpunkts kuģiem, kuri brauc caur Ēresundes šaurumu uz un no Baltijas jūras. Reiz tas bijis viens no ievērojamākajiem un spēcīgākajiem cietokšņiem Eiropā.

Kontakti: Kronborg, 3000 Helsingør; +45 49 21 30 78


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form