Kā svin Šauļi: daudz mūzikas, gaismu un negaidītu atklājumu
Foto: Publicitātes foto

Pēc ilga pārtraukuma skatuves un skatītāju zāles atkal ir pilnas. Pilsētu ielās aizvien vairāk ceļotāju, tāpēc arī pilsētu svētki iegūst paātrinājumu un gaida viesus. Šauļiem svinēt patīk. Un darīts tas tiek kvalitatīvi, ar izdomu un skaļi. Neticat?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gaismas naktis Šauļos

Kaut naktī visi kaķi ir melni, tomēr izklaides nez kādēļ pašas interesantākās ir tad, kad satumst. Visu nedēļu ilgstošā "Šauļu nakšu" programma tiešām patiks pat pašiem izvēlīgākajiem, jo gaidāmi visdažādākie pasākumi.

Par galveno "Šauļu nakšu" norises vietu kļūs Zubovu nams. Šeit 24.–29. augustā nama telpās notiks sociāli radošās darbnīcas "KILOWAC", kurās mākslinieki no visas Lietuvas radīs spīdošus objektus, kuri vēlāk tiks dāvināti sociālajām iestādēm.

Pērn lielu skatītāju interesi izpelnījās "Naktų kins" (Nakts kino), šogad organizatori sola vēl vairāk iespaidīgu vakaru.

Visu nedēļu dažādās pilsētas vietās notiks (latvietes Elizabetes Balčus, folkloristes Editas Gumauskaites, perkusionista Ginta Gasceviča) performances, DJ festivāls, īpaša Eugenija Barzdžus fotoizstāde, šūšanas darbnīcas, Klaipēdas jaunatnes teātra koncertizrāde "Graži ir ta galinga", Klaipēdas pils teātra izrāde "Lengva pažintis", VU teātra Kinētiskās trupas uzstāšanās pilsētā un vēl daudz citu pasākumu.

"Šauļu naktīs" pērn notikušās dronu sacensības piesaistīja jaunatnes, robotikas un inženierijas entuziastu uzmanību, tāpēc arī šogad tās risināsies divas dienas. Notiks dronu demonstrācijas programmas un dronu sacensības "Dronahell", kur, cerams, ieradīsies arī dalībnieki no Baltijas valstīm.

"Šauļu naktis" kā katru gadu beigsies ar gaismas gājienu un Šauļu gaismas nesēju apbalvošanu.

Šauļi ir džeza bigbendu pilsēta

"Šiauliai Jazz" šogad notiks 28.–30. augustā. "Gaidām viesus arī no Lielbritānijas – "Femi Temowo band" un vēl vienu iespaidīgu projektu, tomēr, vai viņiem izdosies ierasties, pagaidām nezinām. Tomēr piedalīsies izcili Lietuvas un Latvijas izpildītāji. Vēl piesaistīsim džeza jaunatni – spēlēs Tauraģes un Pasvales jaunatnes bigbendi," par festivālu stāsta R. Roķis.

Uz "Šiauliai Jazz" skatuves Šauļu iedzīvotāji dzirdēs "Keymono", Daiņus Pulauska grupu, "GIN'GAS", Veroniku ChiChi, "Castor Stetsona', Leonardo Pilkauska projektu, latviešus "Very Cool People" un citus muzikantus.

Visu koncertu teritorijas būs iežogotas, lai organizatori varētu kontrolēt skatītāju skaitu. Pie pasākumu norises vietām apmeklētājiem būs pieejams dezinfekcijas šķidrums, skatītājiem tiks lūgts pievērot drošu attālumu. Ja Lietuvā stātos spēkā pienākums valkāt maskas, pasākumu dalībniekiem tas būs obligāti jādara.

Savukārt 11.–12. septembrī aicinām ierasties paklausīties bigbendu! Mirdzošās trompetes savām skaņām apburs Saules pulksteņa laukumu, jo tieši tur notiks visi festivāla koncerti. Programmā: Latvijas radio bigbends un Kristīne Prauliņa (Latvija), trompetists Lasse Lindgrēns (Zviedrija), Šauļu bigbends (Lietuva) un Ismo Haavisto (Somija), Kauņas bigbends un Lins Adomaitis (Lietuva), Šauļu "Romuvas" ģimnāzijas džeza orķestris (Lietuva), Klaipēdas džeza orķestris un Edita Bodrovaite-Rukiene, Gabriele Urbonaite, Kristina Gurauskaite (Lietuva), Viļņas Bigbends un Paulina Paukštaitīte (Lietuva), "Electro Swing & Future Funk" grupa "Lamuzgueule" (Francija).

Visu augustu H. Frenkeļa villas vasaras festivāls risinājās rožu ielenkumā. Šā festivāla noslēguma koncerts notiks 27. augustā. Programmā "Drum&Brass": "Giunter Percussion" un "Trimitas". Diriģents Ugņus Vaiginis. Tas ir veldzējošs prieks klausītāju ausīm, kas noilgojušās pēc jaunām skaņām: dažādu sitaminstrumentu tembri, savijušies ar pūšaminstrumentu skaņām, izveidojot visnegaidītākos sabalsojumus, aicinās eksotiskos skaņu ceļojumos.

Nospiežam Enter un kulturalizējamies

Mediju mākslas festivāls "Enter" ir īsts mākslas notikums Šauļos. Liela mediju mākslas koncentrācija Šauļu mākslas galerijā no 21. augusta līdz 5. septembrim. Ko gaidīt? Pašlaik mediju mākslas festivāla "Enter'18" izstādes nosaukums ir "Inspectare". Tā ir mediju mākslinieku pēdējo gadu meklējumu inspicēšana, pārbaudīšana, testēšana. Izstādē būs iesējams iepazīties ar efektīgākajām mediju un tradicionālo mākslu sintēzēm. Skulptūra, performance, fotogrāfija, skaņa, dizains saplūdīs ar digitālo mediju simboliem un tehnoloģijām, radot jaunu māksliniecisku īstenību. Darbi tiks prezentēti pilsētas publiskajās telpās un Šauļu mākslas galerijā. Inspicēsim jaunumus un drosmīgi lūkosimies kopā ar māksliniekiem nākotnē, kas kļūst aizvien virtuālāka.

Šauļu dienas – pilsētas dzimšanas diena aicinās svinēt!

Plānots, ka "Šauļu dienas 784" notiks 11.–12. septembrī. Tie ir vieni no nozīmīgākajiem pilsētas svētkiem. Pilsētas svētku lozungs – "#Šiauliaišviečia", jau kādu laiku tiek izmantots dažādos pasākumos un iniciatīvās. Domājams, ka šā gada "Šauļu dienu" svētku programma varētu būt nedaudz atšķirīga, salīdzinot ar citiem gadiem, tomēr interesanta un pievilcīga plašai auditorijai. Ceram, ka katrs Šauļu iedzīvotājs un pilsētas ciemiņš atradīs sev interesējošas izklaides.

Padejosim?

Septembrī Šauļi ne tikai muzicēs un svinēs bet arī aicinās noskatīties mirdzošos pāros uz parketa! "SUN CITY CUP" ir starptautiskas sporta deju sacensības, kuras vienmēr gūst lielu skatītāju uzmanību. Pat tad, ja nemākat deju soļus, vienmēr ir patīkami paskatīties uz efektīgajiem dejotāju tērpiem, paklausīties mūziku un ar ovācijām pavadīt pašus labākos. Šogad dejas jau 19.–20. septembrī Šauļu arēnā!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form