Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: DELFI

Katrs darbinieks ir svarīgs

“HKScan Latvia” ir Latvijas lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums. Tas dibināts 1992. gadā ar nosaukumu “Rīgas Miesnieks”. “HKScan Latvia” ir vienīgais šīs nozares uzņēmums Baltijā, kas veic pilnu vistas gaļas un cūkgaļas ražošanas un pārstrādes ciklu, proti, cikls ietver gan lopu (vistu un cūku) audzēšanu, pārstrādi, ražošanu un pārdošanu, gan arī lopbarības ražošanas pilnu ciklu. 2018. gadā AS “HKScan Latvia” apgrozījums bija 38,6 miljoni eiro. Latvijā – Rīgā un Jelgavā, kur pārsvarā koncentrēta ražošana, – strādā ap 210 darbiniekiem. Jelgavā atrodas senākā gaļas produktu ražotne Latvijā. Patērētājiem uzņēmums joprojām plašāk pazīstams kā pircēju iemīļotais “Rīgas Miesnieks”.

Uzņēmuma pārdošanas direktors Heino Lapiņš norāda, ka teju gadsimtu ilgajā uzņēmuma mūžā darbinieki vienmēr ir bijuši šī uzņēmuma vērtība, taču, neapšaubāmi, laikam ejot un uzņēmumam augot, darbinieki un viņu darba vides uzlabošana ir kļuvusi par vienu no uzņēmuma galvenajām prioritātēm. Uzņēmumam attīstoties un audzējot apgrozījumu, tiek meklētas arvien jaunas iespējas nākt pretim darbiniekiem, uzklausīt viņu vajadzības un padarīt darba vidi drošāku un patīkamāku.

Uzņēmuma pārdošanas direktors Heino Lapiņš norāda, ka teju gadsimtu ilgajā uzņēmuma mūžā darbinieki vienmēr ir bijuši šī uzņēmuma vērtība, taču, neapšaubāmi, laikam ejot un uzņēmumam augot, darbinieki un viņu darba vides uzlabošana ir kļuvusi par vienu no uzņēmuma galvenajām prioritātēm.

“Nenoliegšu, atalgojums bija un ir ārkārtīgi svarīgs, bet arvien nozīmīgāk kļūst tas, kā darbinieks jūtas šeit – savā darba vidē! Būsim reālisti – bieži vien mēs darbā pavadām vairāk laika nekā savā ģimenē, tādējādi ir ļoti svarīgi, lai cilvēks jūtas pēc iespējas labāk un ir apmierināts,” uzsver Lapiņš.

“HKScan Latvia” pozitīvā nozīmē ir netipisks uzņēmums ražošanas uzņēmumu vidū, proti, vairāk nekā 30 procenti darbinieku uzņēmumā strādā vairāk nekā 10 gadus. Ir darbinieki, kuri strādā pat 30 gadus, bet daži pārsnieguši 40 gadu stāžu šajā uzņēmumā. Ievērojama daļa ir ar 7–10 gadu stāžu, kas mūsdienās ir ļoti labs rādītājs, īpaši jau ražošanas uzņēmumā.

Mums visiem uzņēmumā ir viena veida apdrošināšana, jo katrs darbinieks ir svarīgs. Amatam nav nozīmes! Heino Lapiņš

Uzņēmuma darbinieku labumu grozs pēdējos gados ir tikai papildināts – turklāt, nevis balstoties uz vispārēju vadības redzējumu, kas darbiniekiem būtu nepieciešams, bet veicot ikgadēju un dažāda formāta izpēti – notiek gan anonīmas aptaujas, gan dažādu darba grupu intervēšana, kas ļauj saprast darbinieku vēlmes un vajadzības. Lapiņš uzsver, ka tieši rūpīgā darbinieku apjautāšana palīdz saprast viņu īstās vajadzības un fokusēt investīcijas uz pašu svarīgāko. Šādā veidā arī savulaik izkristalizējās nepieciešamība pēc labas veselības apdrošināšanas un tika uzsākta sadarbība ar apdrošināšanas sabiedrību BALTA, kura nu jau turpinās vairāk nekā divus gadus.

“Mums visiem uzņēmumā ir viena veida apdrošināšana, jo katrs darbinieks ir svarīgs. Amatam nav nozīmes! Man svarīgs ir ne tikai BALTA apdrošināšanas pakalpojumu piedāvājums un fleksibilitāte, bet, pats galvenais, cik ētiski un godīgi viņi attiecas pret pakalpojumu. Respektīvi, nav tādu situāciju, kad aizej pie ārsta, bet beigās lielu daļu pakalpojumu apdrošināšana nesedz vai ir citas problēmas, kuras bijušas ietvertas vienā iepriekš neuzsvērtā līguma punktā,” norāda Lapiņš. 

   

 “HKScan Latvia” regulāri nodrošina obligātās veselības pārbaudes – ne tikvien darba gaitas uzsākot, bet katru gadu un regulāri. Uzņēmuma pārstāvji vairākkārt piemin, ka tas uzņēmumā netiek uztverts kā “ķeksītim” nepieciešams pasākums, bet kā aicinājums darbiniekiem regulāri pārbaudīt veselību. Ārsti tiek aicināti uz uzņēmumu, tādējādi nodrošinot iespēju darbiniekiem pārbaudīt veselību darba laikā, neapgrūtinot sevi ar alternatīvas meklēšanu pilsētā.

“Teikšu tā – par veselības apdrošināšanas nepieciešamību un pozitīvo ietekmi šaubu nav! Dzirdu, ka pie kafijas darbinieki viens otram jautā: “Vai tad apdrošināšana nākamgad būs?” Ir skaidrs, ka tas ir svarīgi. Arī es kā uzņēmuma vadītājs esmu ieinteresēts, lai mans darbinieks tiek rīt vai parīt pie ārsta un vajadzības gadījumā uzsāk ārstēšanos pēc iespējas ātrāk, nevis pēc pusgada. Turklāt esmu arī pozitīvi pārsteigts, ka, piemēram, šoruden mums ir rekordzems slimības lapu skaits – tas indikatīvi dod labu signālu!” atzīst Lapiņš. Uzskaitot sadarbības ar apdrošināšanas sabiedrību BALTA priekšrocības, uzņēmuma vadītājs min ražošanas jomai atbilstošu salīdzinājumu: “Kad pirmo reizi pērk ražošanas iekārtu, to izvēlas pēc zīmola un tā stāsta, savukārt otro reizi – pēc iepriekš sniegtā servisa līmeņa. Šis otrais posms ir svarīgākais un izšķirošais, turpinot ilgtermiņa sadarbību, un BALTA gadījumā – viņi ne tikai piedāvā kvalitatīvu pakalpojumu, bet ir arī ļoti atvērti, elastīgi un nodrošina augstu servisu visplašākajā tā izpratnē,” norāda Lapiņš.

Uzņēmumā veiktās regulārās darbinieku aptaujas ļāva saprast, ka visu darbinieku kopējā vajadzība ir laba veselības apdrošināšanas polise, savukārt pārējās darbinieku vajadzības ir ļoti atšķirīgas un specifiskas, bet tas nenozīmē, ka uzņēmums tām nepievērš uzmanību. Piemēram, pārdošanas nodaļas darbinieces garas darba stundas pavada sēžot, tādējādi bija nepieciešamība pēc elektrovadāmiem darba galdiem, kuriem iespējams mainīt galda virsmas augstumu, kas ļauj strādāt, arī stāvot kājās, tādējādi mainot slodzi uz mugurkaulu.

Uzņēmuma pārdošanas direktors atkārtoti min jēdzienu “darba ģimene” un attiecina to uz darba kolektīvu, tāpēc padomāts arī par dažādiem papildu bonusiem. Vasaras sezonā vienmēr tiekot rīkotas Ģimenes dienas, kurās piedalīties tiek aicināti bērni un darbinieku dzīvesbiedri, kā arī laipni gaidīti ģimenes opji un omes, lai kopīgi atpūstos un baudītu vasaru. Savukārt 1. septembrī visiem darbiniekiem, kuru bērni sāk iet 1. klasē, tiek sarūpēta skolas soma ar visu nepieciešamo mācību gaitu uzsākšanai, – tā ir ne tikai rūpju izrādīšana par darbinieku, bet arī praktisks un finansiāls atbalsts.

Piesakieties konsultācijai un saņemiet īpašu BALTA veselības apdrošināšanas piedāvājumu šeit!

Uzņēmuma finansiālais ieguvums,
iegādājoties veselības apdrošināšanu

Veselības apdrošināšana ir ekonomiski izdevīgs ieguldījums ar garantētu atdevi!

Salīdziniet uzņēmuma kopējās izmaksas, izmaksājot darbiniekam prēmiju vai iegādājoties veselības apdrošināšanu!

  pig IZMAKSĀJOT PRĒMIJU, EUR (NETO)* card Iegādājoties apdrošināšanu, EUR (NETO) **
 
Kopējā aprēķinātā nodokļu summa***    
Uzņēmuma kopējās izmaksas

* Aprēķinam ir tikai informatīvs raksturs, pieņemot, ka darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. Nav ņemti vērā individuāli mainīgie lielumi, piemēram, neapliekamais minimums un nodokļu atvieglojumi par apgādājamiem.

** Informacijai! Nodokļu atvieglojumi ir spēkā, ja darbinieka labā veikto apdrošinašanas prēmiju gada kopsumma nepārsniedz 10% no darbinieka bruto gada algas un 426.86 EUR.

*** Nodokļi aprēķināti no BRUTO summas. Aprēķinā iekļauta darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme, darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme.

Projekta ''Veseli darbinieki = efektīvs uzņēmums'' saturs tapis sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību BALTA. Foto – Kārlis Dambrāns un Sergejs Sokolovs, dizains – Artis Gulbis, izstrāde – Nikolajs Trubačistovs, projekta vadītājas – Marta Cīrule, Kristīne Melne, Liene Lacberga.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.