No 5. aprīļa līdz 31. maijam Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, būs aplūkojama Annas Pommeres izstāde "Atmiņas artefakti", kas pievēršas atmiņām un kultūras saitēm ar aizgājušām paaudzēm un vietām, "Delfi" informē izstādes veidotāji.

Annas Pommeres izstādē skatāmas gleznas, kas tapušas pēdējo piecu gadu laikā un ir priekšvārds topošajam Profesionālās doktorantūras projektam, kurā māksliniece pēta atmiņu kā pašidentifikācijas tehniku vizuālajā mākslā. "Šajos darbos pirmo reizi skaidri parādās mana aizraušana ar atmiņu tēmu," stāsta Pommere. "Mēs esam iegrimuši milzīgā priekšmetu un lietu tīklā, kas tieši skar mūsu sirdi, par kaut ko stāstot, par kaut ko klusējot. Tie ir atmiņas artefakti, portāli uz pagātni. Mēs sastāvam no atmiņām, rūpīgi nesam tās kā pērles savās dvēselēs. Bez tām mēs esam nekas, mūsu personība pazūd, mēs kļūstam tukši. Atmiņa veido mūsu identitāti."

Par izstādes tapšanu māksliniece stāsta: "Pēdējo gadu laikā savos darbos es pētu dažādus atmiņas aspektus. Balstos uz savām atmiņām, strādāju ar senām fotogrāfijām, atrastām vai krāmu tirgos nopirktām lietām, dodos plenērā, lai iemūžinātu izzūdošos, šķībos koka šķūnīšus un mājiņas, (kas ir) tik raksturīgas Latvijas kultūrvēsturiskai ainavai pēdējo simt piecdesmit gadu laikā. Es nodarbojos ar atmiņas uzpirkšanu, glabāšanu un restaurēšanu, meklējot kultūras pavedienus, kas mani saista ar aizgājušām paaudzēm un cilvēkiem man apkārt. Es meklēju savas saskaršanās robežas ar viņiem. Un šajā procesā es meklēju sevi."

Anna Pommere ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistra grādu (2018), šobrīd studē LMA Profesionālās doktorantūras programmā Mākslās, kur pievēršas atmiņu tēmai. Viņa ir LMA Gleznošanas un figurālās kompozīcijas pasniedzēja. Kopš 2012. gada regulāri piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Ieguvusi gleznotāja Paula Puzinas Figurālās Glezniecības stipendiju (2016), SEB Bankas Stipendijas glezniecībā konkursa laureāte (2018).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!