Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām veltītajā "Delfi TV" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!" turpinām iztaujāt partiju vadītājus un vēlēšanu sarakstu līderus, kas pretendē uz deputāta amatu EP. Trešdien, 22. maijā, žurnāliste Olga Dragiļeva sarunājās ar partijas "Saskaņa" EP deputāta amata kandidātiem Nilu Ušakovu, Olgu Petkeviču un Regīnu Ločmeli.

Ušakovs bijis 9. Saeimas deputāts, desmit gadus vadījis Rīgas domi. 2019. gadā viņš no Rīgas mēra amata tika atstādināts, bet drīz pēc tam ievēlēts Eiropas Parlamentā. Šobrīd viņš ir viens no trim "Saskaņas" līdzpriekšsēdētājiem un no partijas saraksta uz EP kandidē ar pirmo numuru. Sabiedriskā aktīviste Petkeviča, kura startē ar otro numuru, vēlēšanās piedalās pirmo reizi. Atpazīstamību guvusi, aktīvi iestājoties pret prasību Krievijas pilsoņiem Latvijā kārtot latviešu valodas prasmju pārbaudījumu. Ločmele, kura bijusi gan 12., gan 13. Saeimas deputāte, šobrīd ir viena no "Saskaņas" līdzpriekšsēdētājām un uz EP startē ar trešo kārtas numuru.

Raidījumā iztaujāsim politiķus par to piedāvātajām programmām un dažādiem Latvijas un Eiropas nākotnei būtiskiem tematiem.

Kā vēstīts, tuvojoties EP vēlēšanām 8. jūnijā, portāls "Delfi" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!", no 4. aprīļa līdz 6. jūnijam piedāvā kandidātu sarakstu līderu intervijas un debates. Aprīlī EP deputāta amata kandidāti piedalījās diskusijās ar studentiem.

Raidījumos aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings "Delfi" pasūtītajās SKDS aptaujās pārsniedza 2%. Kopumā tādas ir desmit partijas, no kurām katrai būs veltīts savs raidījums, savukārt noslēgumā sarakstu līderi tiksies "Delfi TV" rīkotajās debatēs.

Aprīlī un martā SKDS aptaujās gatavību EP vēlēšanās balsot par "Saskaņu" pauduši 6,9-8,9% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit. Raidījuma epizodes ir pieejamas arī Apple un Spotify podkāstos!

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !