'Kāpēc' ar Olgu Dragiļevu: intervija ar 'Latvijas gāzes' vadītāju Aigaru Kalvīti. Pilns ieraksts

Jaunajā apkures sezonā liela daļa Latvijas iedzīvotāju bažījas, vai ziemā apkure mājoklī tiks nodrošināta un vai siltuma rēķini pēc tam būs arī samaksājami. Vai Latvijas mājsaimniecībām un uzņēmumiem šosezon gāzes pietiks un cik mums tā maksās? Par to raidījumā "Kāpēc" žurnāliste Olga Dragiļeva sarunājās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Aigaru Kalvīti.

Signāli ir pretrunīgi - augustā "Latvijas Gāze" pat vairākkārt paziņojumos Latvijas valdībai un sabiedrībai uzsvēra, ka nespēj nodrošināt nepieciešamo dabasgāzes krājumu apjoma uzglabāšanu Inčukalna pazemes krātuvē. Gāzes iepirkumus kavējušas gan augstās cenas, gan neskaidrības par norēķinu kārtību, un galu galā arī gāzes pieejamība - samazinoties piegādēm no Krievijas, Eiropas tirgū veidojās dabasgāzes deficīts.

Ekonomikas ministrija mierina- gāzes privātajam patēriņam pietiks, un tagad arī Kalvītis saka to pašu.

Vai tiešām gāzes un pietiks un cik mājsaimniecības par to maksās, ja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija gada beigās piekritīs "Latvijas gāzes" lūgumam tarifu pārskatīt - skatieties raidījumā.

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.